آب سدها به نصف رسید

[ad_1]

در حال حاضر ظرفیت کل مخازن سدها 50.5 میلیارد متر مکعب و درصد پر شدن سدها 51 درصد است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمار، مجموع ورودی سدهای کشور از ابتدای سال آبی تاکنون 19.58 میلیارد متر مکعب بوده که نسبت به سال گذشته معادل 20.6 میلیارد مترمکعب کاهش 5 درصدی را نشان می دهد. متر .

همچنین مجموع تولید سدهای کشور از ابتدای سال آبی تاکنون 13.15 میلیارد مترمکعب بوده که 29 درصد کمتر از سال گذشته بوده که این رقم به 18.46 میلیارد مترمکعب رسیده است.

در خصوص حجم آب موجود در مخازن نیز لازم به ذکر است که حجم آب در سال جاری معادل 25.71 میلیارد متر مکعب بوده که نسبت به سال گذشته کاهش 13 درصدی را نشان می دهد.

آب سدها به نصف رسید

وضعیت سدهای مهم (نوشیدنی-کشاورزی) تا 20 فروردین حاکی از آن است که در 14 سد نسبت به سال قبل با کاهش ذخیره مخزن مواجه هستیم و تنها در دو سد استان هرمزگان نرخ تغییر با اعداد بالا مثبت اعلام شده است. .

وضعیت پنج سد تهران حاکی از کاهش 38 درصدی، سدهای خراسان رضوی 36 درصد کاهش و خراسان شمالی 25 درصد کاهش است. همچنین در حوضه قمرود، سد گلپایگان کوچری، شاهد کاهش 30 درصدی سد مخزنی و در سد 15 خرداد، 18 درصد کاهش حجم مخزن هستیم.

در استان سیستان و بلوچستان نیز به ترتیب با کاهش 55 و 81 درصدی حجم مخزن سدهای چاه نیمه 1 و 2 و چاه نیمه چهار مواجه هستیم. همچنین در سد سفیدرود گیلان وضعیت مخزن 41 درصد کاهش نشان می دهد.

در استان مرکزی، سد کمال صالح 23 درصد، در استان فارس، سد سلمان فارسی 11 درصد و در استان بوشهر، سد رئیسعلی دلواری 10 درصد کاهش دارد. در این میان 13 سد در حوضه دریاچه ارومیه و سد زاینده رود 2 درصد، سد یامچی در استان اردبیل و سد درودزن در استان فارس 4 درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته اند.

آب سدها به نصف رسید

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها