آغاز سفر 4 فضانورد “خصوصی” به ایستگاه فضایی بین المللی

[ad_1]

چهار فضانورد خصوصی سوار بر موشک فالکون 9 اسپیس ایکس سفر خود را به سمت ایستگاه فضایی بین المللی آغاز کردند.

به گزارش ایسنا، این موشک در ساعت 19:47 به وقت تهران پرتاب شد. حدود دو دقیقه و پنجاه ثانیه پس از پرتاب، قسمت اول موشک از خود جدا شد و قسمت دوم به سفر خود به سمت ایستگاه فضایی ادامه داد.

خدمه این ماموریت که معمولاً 10 روز طول می کشد، شامل فضانورد سابق ناسا، مایکل لوپز-الگریا، لری کانر، مارک پاتی و آنها «ایتان استیبه» هستند.

آغاز سفر 4 فضانورد "خصوصی" به ایستگاه فضایی بین المللی

این ماموریت که چندین بار به دلیل آزمایش «لباس خیس تمرین» ناسا به تعویق افتاده بود، سرانجام امروز 8 آوریل در مرکز فضایی کندی ناسا انجام شد.

فضانوردان این ماموریت که سه نفر از آنها برای پرواز پول دریافت کردند، به مدت هشت روز در ایستگاه فضایی خواهند ماند. آنها ساعت ها در این ماموریت آموزش دیده اند و قرار است در این ماموریت آزمایش هایی انجام دهند.

کمتر از 10 دقیقه پس از مرحله اول و استفاده مکرر از موشک فالکون 9، با موفقیت بر روی سکوی شناور در دریا فرود آمد و فرود آن با تشویق مردمی در مرکز کنترل همراه بود.

آغاز سفر 4 فضانورد "خصوصی" به ایستگاه فضایی بین المللی

پس از 12 دقیقه، کپسول Crow-Dragon حامل مسافران فضایی خود را از مرحله دوم موشک جدا کرد تا به سفر خود به سمت ایستگاه فضایی ادامه دهد.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، کپسول Crow-Dragon SpaceX و خدمه آن روز شنبه 9 آوریل ساعت 7:45 صبح به وقت شرق (4:15 بعد از ظهر به وقت تهران) به ایستگاه فضایی متصل خواهند شد.

آغاز سفر 4 فضانورد "خصوصی" به ایستگاه فضایی بین المللی

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها