ارمنستان از روسیه خواسته است که نیروهای جمهوری آذربایجان را از قره باغ خارج کند

[ad_1]

ارمنستان امروز (دوشنبه) اعلام کرد که انتظار دارد روسیه اقداماتی را برای خروج نیروهای خود از منطقه قره باغ کوهستانی که تحت کنترل نیروهای حافظ صلح روسیه است، انجام دهد. جایی که تنش ها در یک مناقشه ارضی افزایش می یابد.

بر اساس این گزارش، در سال 2020، نیروهای جمهوری آذربایجان نیروهای ارمنی را از مناطقی که از دهه 1990 در قره باغ و اطراف آن تحت کنترل داشتند، بیرون راندند، قبل از اینکه روسیه میانجیگری آتش بس را برقرار کند و نیروهای حافظ صلح را مستقر کند.

روز شنبه مسکو اعلام کرد که جمهوری آذربایجان با اعزام نیرو به منطقه ای در نزدیکی روستای فرخ، توافقنامه را نقض کرده است، اما آذربایجان روز یکشنبه آنها را عقب نشینی کرد.

وزارت امور خارجه ارمنستان روز دوشنبه خواستار تحقیق درباره اقدامات نیروهای حافظ صلح روسیه در جریان حمله شد و دو نقشه از وزارت دفاع روسیه منتشر کرد که به گفته این وزارتخانه نشان می دهد که نیروهای جمهوری آذربایجان همچنان در آن حضور دارند. .

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: امیدواریم نیروهای حافظ صلح روسیه در قره باغ اقدامات مشخصی را برای جلوگیری از تهاجم واحدهای مسئولیت جمهوری آذربایجان در حوزه مسئولیت حافظان صلح انجام دهند.

جمهوری آذربایجان روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای خود را خارج نکرده است و افزود که این منطقه “سرزمین مستقل” آن است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها