از بهترین نتیجه پیمایش سرزمین خورشید تا بدهی های عجیب!

[ad_1]

فدراسیون قایقرانی در یک سال گذشته درگیر پرداخت بدهی های قدیمی بوده که نقشی در ایجاد آن نداشته، بلکه باید با طلبکاران تسویه حساب می کرد.

به گزارش ایسنا، فدراسیون قایقرانی در سال 1400 با وجود کسب نتیجه قابل قبول در المپیک توکیو، اتفاقات مالی عجیبی را نیز پشت سر گذاشت که باعث شد فدراسیون بیشتر از پرداخت به ورزشکاران، سرمایه خود را صرف پرداخت بدهی های قدیمی کند.

* بدهی گمرک کامل نیست

از بهترین نتیجه پیمایش سرزمین خورشید تا بدهی های عجیب!

اولین بدهی فدراسیون زمانی به وجود آمد که تصمیم گرفت با یک شرکت چینی تسویه حساب کند تا قایق های پارویی خریداری شده بالاخره وارد ایران شوند. این قایق ها پس از معامله با شرکت چینی همزمان با شیوع ویروس کرونا وارد آب های ایران شدند اما از سال 1377 تا اوایل دی ماه 1400 در گمرک ایران باقی ماندند. اتفاق جدیدی افتاد اولین اتفاق مربوط به بدهی فدراسیون کشتیرانی به گمرک بود. بعد بحث پرداخت مالیات مطرح شد که فدراسیون برای تعیین آن باید مالیات می داد. مکاتبات برای رفع این مشکل از اسفند 1377 تا 1400 ادامه داشت و در نهایت مشکل فدراسیون با گمرک حل شد و قایق ها ترخیص شدند اما بدهی جدیدی مشخص شد. مشخص شد که فدراسیون میلیاردها مالیات مربوط به سال های گذشته بدهکار است که در نتیجه حساب فدراسیون و حساب شخصی رئیس فدراسیون بسته شد. پس از پیگیری های فراوان در نهایت تصمیم گرفته شد بدهی مالیاتی فدراسیون تقسیم شود و انسداد حساب فدراسیون و شماره ملی رئیس فدراسیون رفع شود تا قایق ها آزاد شوند. البته بعد از آزادسازی قایق ها دوباره مشخص شد که فدراسیون برای سال 84 227 میلیون تومان به گمرک بدهکار است!

* جشن آزادی قایق های پارویی پس از 4 سال!

از بهترین نتیجه پیمایش سرزمین خورشید تا بدهی های عجیب!

فدراسیون قایقرانی ایران که از سال 1996 تاکنون 34 قایق پاروزنی خریداری کرده است، در 16 آذر 1400 موفق به تحویل این قایق ها شد و فدراسیون نیز با حضور ورزشکاران قایق ها را تحویل گرفت و جشن کوچکی ترتیب داد.

* کسب 2 سهمیه المپیک توکیو

از بهترین نتیجه پیمایش سرزمین خورشید تا بدهی های عجیب!

مسابقات کسب سهمیه المپیک در قایقرانی در اوایل دهه 1400 برگزار شد که علی آقا میرزایی در بخش آب های آرام سهمیه کایاک گرفت. در قایقرانی پیش بینی می شد که سهمیه های بیشتری به ایران بیاید و حتی ورزشکاران ایرانی نیز مشمول کسب سهمیه بودند، اما قوانین سختگیرانه فدراسیون جهانی مانع از دریافت بیش از یک سهمیه ایران شد. در روئینگ انفرادی نازنین ملایی و بهمن نصیری به مدال نقره دست یافتند و اجازه حضور در المپیک را پیدا کردند، اما طبق قانون اگر کشوری مدال طلا نداشته باشد و هر دو ورزشکار در رده مردان و زنان در یک رده قرار گیرند. ، فدراسیون باید در بین آنها باشد. یکی را انتخاب کن. فدراسیون کار سختی در پیش داشت و در حالی که به فکر چاره بود، بهمن نصیری استعفا داد و نازنین ملایی در کاروان اعزامی به المپیک توکیو قرار گرفت.

* سورپرایزهای نازنین ملائی در توکیو 2020

از بهترین نتیجه پیمایش سرزمین خورشید تا بدهی های عجیب!

نازنین ملایی در المپیک توکیو شگفتی ساز شد و توانست نتیجه قابل قبولی از خود به جای بگذارد. او به فینال B راه یافت و در مجموع در المپیک توکیو یازدهم شد. این اولین بار بود که یک پاروزن ایرانی در المپیک به چنین مقامی دست می یافت.

علی اغمیرزایی تنها قایقران مرد ایرانی در المپیک 2020 توکیو در ماده 1000 متر کایاک آب آرام از راهیابی به نیمه نهایی بازی ها بازماند و از دور رقابت ها حذف شد.

* افتتاحیه سرمربی برزیلی به ایران

از بهترین نتیجه پیمایش سرزمین خورشید تا بدهی های عجیب!

فدراسیون قایقرانی با پارو راحت به نظر می رسید، بنابراین تصمیم گرفتند از اتوبوس خارجی برای آب های آرام استفاده کنند. از این رو با پدرو سنا سرمربی برزیلی برای حضور پررنگ در بازی های آسیایی به توافق رسید و فدراسیون خوشبین است که با کمک این مربی بتواند مدال های رنگی بازی های آسیایی را کسب کند. اولین چالش این مربی قهرمانی در آب های آرام است.

* بازی های آسیایی مهم ترین چالش فدراسیون

از بهترین نتیجه پیمایش سرزمین خورشید تا بدهی های عجیب!

مهمترین رویداد قایقرانی سال آینده بازی های آسیایی است و با توجه به مدال های کسب شده توسط قایقرانی در دوره های گذشته، پیش بینی می شود در بازی های آسیایی هانگژو مدال های رنگی بیشتری برای کاروان ایران کسب کند. بادبان با توجه به تعداد اقلامی که در اختیار دارد، در صورت کسب مدال طلا، می تواند تا حد زیادی جایگاه ایران را در رده بندی کشور ارتقا دهد. می توان گفت بازی های آسیایی مهم ترین چالش علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی است.

* مهمترین اتفاق قبل از فدراسیون

از بهترین نتیجه پیمایش سرزمین خورشید تا بدهی های عجیب!

دوره ریاست علیرضا سهرابیان در هفتم اسفند 1401 به پایان می رسد اما به نظر می رسد همچنان باید منتظر انتخاب مجدد او باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها