از ضرغامی با سالار عقیلی تا کنایه آن سوی آبی ها

[ad_1]

عزت الله ضرغامی با اشاره به مشکلات سفرهای نوروزی در پایان تعطیلات به برنامه های فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و قراری که با «سالار عقیلی» برای اجرای کنسرت در اماکن تاریخی گذاشته است، اشاره کرد. کرمان گفت: افرادی که در خارج از کشور از این موضوع ناراحت بودند، کسانی هستند که به دلیل مسائل سیاسی از نام خلیج فارس می ترسند.

به گزارش ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این اظهارات را در نشستی در ستاد هماهنگی خدمات سفر بیان کرد. با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، ایجاد شده. وی پس از کنسرت سالار عقیلی در میراث جهانی ارگ بم در توییتر خود نوشت: مردم از کنسرت های سالار عقیلی در میراث فرهنگی کرمان استقبال کرده اند و از لطف او تشکر می کنم و هدیه من به او «رشته هنر نفیس در دستان استاد ابهری.آخرت را برای هر دوی ما حفظ کن!

ضرغامی همچنین در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر به این موضوع اشاره کرد و گفت: علاوه بر توسعه زیرساخت های گردشگری، برنامه های فرهنگی خوبی از جمله نمایش های ملی خواهیم داشت که از سالار عقیلی پس از جلسه ای که داشتیم و موافقت شد.” وی برای اینکه کنسرت های خوبی در محوطه های میراث تاریخی و فرهنگی داشته باشد، اولین کنسرت خود را در کرمان برگزار کرد. 25000 نفر آمدند و لذت بردند و عکس هایشان در سراسر دنیا پخش شد و البته مردم خارج از کشور هم از این بابت ناراحت بودند. کسانی که به خاطر مسائل سیاسی از نام خلیج فارس می ترسند.

وی با اشاره به افزایش بازدیدهای نوروزی از میراث فرهنگی گفت: پایگاه های میراث فرهنگی ما در تهران و استان ها تا چهار برابر گذشته جمعیت داشتند که رقم قابل توجهی است. همکارانم در موزه ها آماده ارائه خدمات عمومی و راهنمایی به مشتریان بودند و با وجود استقبال زیاد مردم در روزهای اول که صف های طولانی برای خرید بلیط و ورود به مکان های تاریخی ایجاد می کرد، خانواده ها را به داخل مراکز راهنمایی کردند و خود را حذف کردند. لزوم پرهیز از خرید بلیط تا زمان بازدیدکنندگان تلف نشود.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی نیز گردشگری را سرگرمی و مطالبه سالم‌تر و ارزان‌تر از مردم خواند و تاکید کرد: نظام باید حداقل‌های خود را به مردم بدهد. یک بعد مربوط به گردشگری خارجی است که الحمدلله در این دولت مشکل ویزا حل شد. همچنین با فرصت هایی که در اختیار گردشگران خارجی قرار می گیرد، برای جام جهانی قطر نیز برنامه ریزی لازم را داریم.

از بحران مشهد جلوگیری شد

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری داخلی اولین موضوع اقامت است. خوشبختانه در دومین روز از تعطیلات نوروزی تمام اقامتگاه های رسمی ما پر بود و تهران یکی از شهرهایی بود که تبلیغ می کردیم. تهران همیشه در تعطیلات نوروز 20 درصد پذیرش مسافر دارد اما امسال شاهد بودیم که در تعطیلات با استقبال خوبی مواجه شد و هتل های بزرگ تهران 100 درصد و بقیه هتل ها بین 60 تا 70 درصد پر بودند.

ضرغامی بر لزوم توجه بیشتر به توسعه مراکز اقامتی تاکید کرد و افزود: هر چند نهادها به ویژه آموزش و پرورش همکاری خوبی داشته و از بحران جلوگیری کرده اند. همچنین از برخی استانداران به ویژه استاندار خراسان رضوی که به دلیل حجم بالای گردشگران و زائران نوروزی از بحران مسکن دوری کردند، تشکر می کنم.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی افزود: زیرساخت های حمل و نقل نیز مهم است و باید تقویت شود. تا زمانی که اینها تقویت نشود نمی توان انتظار توسعه و رونق گردشگری را داشت.

حرکت اولین کشتی تفریحی عید فطر در آب های ایران

وی گفت: لازم است از استانداران استان های ساحلی تشکر کنم. گردشگری دریایی در کشور ما تقریباً صفر است. چند روز پیش جلسه خوبی با رئیس سازمان بنادر و دریانوردی داشتیم. تلاش می کنیم بخش خصوصی را تقویت کنیم. استانداران هم همکاری خوبی دارند.

ضرغامی ادامه داد: تعداد بالای گردشگران نوروزی در استان های جنوبی کشورمان نشان داده است که مردم به گردشگری دریایی علاقه مند هستند، چه گردشگری ساحلی، چه گردشگری داخلی و چه گردشگری خارجی و فراملی که می تواند شامل همه کشورهای حاشیه خلیج فارس شود. بحث سوخت اولین بحث گردشگری دریایی است و اگر در سال اول یارانه داده شود همه چیز به سود می رسد.

به گزارش روابط عمومی این وزارتخانه، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین از راه اندازی نخستین کشتی تفریحی عید سعید فطر در آب های ایران خبر داد و گفت: برای افرادی که بخواهند از این کشتی های تفریحی استفاده کنند کشتی های تفریحی بسیار زیبایی ارائه می شود. امکانات به تنهایی.” .

وزارت کشور مسئول مدیریت پسماند شد

ضرغامی برای گزارش شما در جلسه هیئت دولت درباره پسماند و مدیریت پسماند وی همچنین برجسته کرد و افزود: دکتر. رئیسی – رئیس جمهور – موضوع را به درستی توضیح داد. مسئولیت این امر بر عهده وزارت کشور بود و بار دیگر از استانداران محترم تقاضا دارم ما را در این امر همراهی کنند. زیرا اساس گردشگری زیبایی است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها