افزایش 10 درصدی قیمت گوشی های پرچمدار

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی رئیس اتحادیه موبایل فروشان مشهد با اشاره به اینکه واردات گوشی های بالای 600 دلار متوقف شده است، گفت: در هفته های اخیر گوشی های پرچمدار بالای 600 دلار 10 درصد افزایش قیمت داشته اند.

افشین اکبری حداد در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت فعلی بازار موبایل اظهار کرد: در حال حاضر در بازار موبایل با دو چالش مواجه هستیم. از ابتدای امسال باید عوارض بر اساس کرایه ETS محاسبه شود. هزینه ETS میانگین سکه های موجود در حال حاضر است که در حال حاضر 23 دلار است، از سوی دیگر موضوع تسویه سکه خشکبار با تلفن همراه نیز چالش های زیادی را ایجاد کرده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری برنامه ریزی شده است که برای گوشی های بالای 600 دلار از طریق سامانه نیما ارز ارائه نشود و با ارز خشکبار تهاتر شود که این ارز نیز فقط در صرافی های منتخب دولتی قابل ارائه است. شرکت ها. بانک ها.” با اجرایی نشدن این طرح، واردات گوشی های تلفن همراه بالای 600 دلار قطع شد.

بازار موبایل در رکود است

رئیس اتحادیه موبایل فروشان مشهد با اشاره به رکود بازار موبایل خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازار موبایل در وضعیت رکودی است و خرید و فروش وجود ندارد. همچنین تصمیم به پاک کردن سکه خشکبار با تلفن همراه آثار جدی خواهد داشت. طرح تسویه ارز خشکبار با تلفن همراه به دلیل تقاضای ارز بالاتر از نرخ آزاد توسط صادرکنندگان خشکبار انجام نشد. در صورت عدم اجرای این تصمیم در بازار موبایل با افت قیمت مواجه خواهیم شد و در صورت اجرایی شدن این تصمیم با افزایش 5 درصدی قیمت گوشی های زیر 600 دلار و افزایش 10 درصدی قیمت گوشی های بالا مواجه خواهیم شد. 600 دلار

اکبری حداد بیان کرد: دلیل این افزایش قیمت بلاتکلیفی ثبت سفارش و عدم ثبت سفارش از ابتدای سال جاری در این نوع گوشی های تلفن همراه است. بنابراین کاهش موجودی این برندها و به خصوص برند آیفون در بازار باعث افزایش قیمت گوشی های همراه شد.

وی ادامه داد: تلفن های همراه بالای 600 دلار شامل تمامی مدل های آیفون و گوشی های پرچمدار از برندهای سامسونگ و شیائومی با قیمت بالای 15 میلیون تومان است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها