انتقاد شدید وزیر پیشین ارتباطات از صنعت خودروسازی ایران

آذری جهرمی،اخبار بازار خودرو،خبرهای بازار خودرو

محمدجواد آذری جهرمی وزیر پیشین ارتباطات در مطلبی با عنوان «قیاس صنعت خودرو با صنایع نظامی!» در کانال تلگرامی خود نوشت: اگر صنایع نظامی ایران، به لطف دستان پرتوان نیروهای مسلح کشور، رشد و ترقی کرده‌ است؛ علاوه بر نیروی ایمان و اخلاص، به دلیل رقابتی دائم است که نیروهای مسلح ایران با پیشرفت تجهیزات نظامی دشمنان ایران دارند. اگر رقابت نبود، صنایع نظامی ایران این پیشرفت را شاهد نبود.

 

صنعت خودروسازی ایران، سالهاست که به آفت انحصار مرگبار و کشنده برای خود و مشتریانش دچار است. هر چه تولید کنند -با هر قیمت و کیفیتی- مصرف کننده ناچار است به دلیل ممنوعیت واردات یا عوارض سنگین بر واردات و در یک کلمه وجود انحصار، آن‌را خریداری کند.

 

تا رقابت نباشد، شکوفایی خلاقیت‌ها بی‌معناست.

 

نمی‌گویم اخلاص در مدیران شرط نیست، اما وقتی شرایط فساد ناشی از انحصار فراهم شد، پاکدامن بودن از فساد بسیار دشوار است. همانگونه که یک نفر نزد خداوند یوسف پیامبر (ع) شد.

 

با سرریز شدن اخلاص یا تکنولوژی صنایع نظامی به صنعت خودرو، بدون ایجاد ساختار مناسب و فضایی رقابتی؛ مشکل مردم با صنعت خودروسازی حل نخواهد شد، بلکه کلاف سردرگم آن، با ورود نیروهای مسلح به این عرصه پیچیده‌تر هم خواهد شد.

 

اقتصاد علم است…

 

انتخاب

 

 

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها