انوشیروانی: درصد کاشت ناقص جوانی را قبول ندارم/ نسلی از وزنه برداری از بین می رود

[ad_1]

نایب قهرمان اسبق وزنه برداری المپیک گفت: اینکه پاورلیفتینگ ایران در قرن بیست و یکم نمی تواند تیم کامل خود را به مسابقات قهرمانی جوانان جهان بفرستد موضوع بزرگی است و نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

سجاد انوشیروانی در گفت وگو با ایسنا، درباره اعزام تنها یک وزنه بردار مرد و یک زن به مسابقات قهرمانی جوانان جهان، گفت: به عنوان کارشناس یک درصد قبول ندارم که اعزام تیم ملی به مسابقات بین المللی ناقص باشد. انجام شود. زیرا مقوله اساسی امید پشتوانه و نسل ما برای آینده است و یکی از رسالت ها و اهداف ورزش ما حمایت از ورزش است. این یک مشکل بزرگ است که تیم ملی وزنه برداری در قرن بیست و یکم با وجود افتخار فراوان در عرصه بین المللی، نمی تواند تیم کامل خود را به مسابقات قهرمانی جوانان جهان بفرستد.

وی ادامه داد: باید دید هدف فدراسیون از حفظ اردوها و هزینه های انجام شده توسط دستگاه های استانی و بخش خصوصی چه بوده است؟ تمام امید و انگیزه وزنه برداران و مصدومیت های ماندگار رفتن به مسابقات بین المللی بود و چرا این امید و انگیزه را از آنها می گیرند؟ چرا از فرصت برای کسب مدال های وزنه بردار استفاده می کنند؟ اگر مشکل تامین مالی است چرا نباید هزینه ها تامین شود تا شورای افتخار ایران با اعزام نکردن تیم آسیب نبیند؟

قهرمان اسبق جهان و المپیک با اشاره به از دست دادن انگیزه در بین پاورلیفترهای جوان گفت: ما نسلی از پاورلیفتینگ ها را نابود می کنیم که آینده پاورلیفتینگ ایران را نابود می کند. سرمربی تیم ملی جوانان زحمت کشید و مشورت کرد، زمین را ترک کرد اما حالا با این ناقص اجرای تیم چه کارنامه ای از خود به جای خواهد گذاشت؟ چرا این تعداد پاورلیفتر باید در پایان با یک نفر به مسابقات بروند و مسئولیت تلاش آنها در این مدت بر عهده کیست؟

انوشیروانی درباره مشکل مالی فدراسیون گفت: ورزش گران شده و قیمت ارز بالا رفته است اما نکته اینجاست که وزنه برداری برندهای زیادی برای جذب اسپانسر دارد و باید برای مشکلات بودجه و تجهیزات اتاق در سطح استان ها راه حل پیدا کنیم. برای حذف شدن من نمی دانم برنامه دوستان در حال حاضر چیست، اما وزنه برداری در حال حاضر راه خود را گم می کند.

وزنه بردار اسبق ایران در پاسخ به این سوال که از دست دادن انگیزه در پاورلیفترهای جوان چه ضرری برای تیم بزرگسالان دارد؟ وی تاکید کرد: برنامه ما برای نسل جوان چیست؟ برای شرکت در المپیک 2028 و بازی های آسیایی پیش رو؟ این نسل با حمایت خانواده و کمک مربیان خود پیشرفت هایی داشته اند و اکنون باید برنامه ریزی منظمی برای ارتقای سطح آگاهی دوپینگ و شرکت در مسابقات مختلف داشته باشند. جزیره ای بودن و حفظ و لغو اردوها فقط به کار ما و وزنه برداران لطمه می زند.

وی افزود: استان های ما فاقد امکانات و تجهیزات هستند و اگر در استان ها چیزی هست به برکت اعتباراتی است که وزارت ورزش در اختیار ادارات کل قرار داده است. زمانی که استعدادهایی وجود دارد، ما زیرساختی نداریم که باید برنامه ریزی کنیم تا رکورد آنها را به سطحی برسانیم که در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشند، نه اینکه دنبال تک مدال یا امتیاز گرفتن برای کسب عنوان تیمی باشیم. ما باید نسلی مثل نسل های بعد از 2000 بسازیم که شهرت داشته باشد و ایران را به جایگاه والایی برساند.

انوشیروانی درباره رایزنی برای کسب کرسی در انتخابات فدراسیون جهانی نیز گفت: من به عنوان یک کارشناس وزنه برداری نقد نمی کنم، فقط وضعیت فعلی وزنه برداری را تشریح می کنم. ما در بحث انتخابات فدراسیون جهانی دیپلماسی ضعیفی داریم و به هیچ وجه از ظرفیت دیپلماسی کشور استفاده نمی کنیم. فرصت ها را از دست می دهیم در حالی که با توجه به قدرت وزنه برداری ایران می توانستیم جایگاه تاثیرگذاری داشته باشیم. قضات ما مظلوم بودند. برای کسب تجربه راه به جایی نمی برند و کلاس های دانش سازی برایشان برگزار نمی شود و مربیان کلاس مهارت خود را افزایش نمی دهند و وزنه برداری بدترین شرایط را پشت سر می گذارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها