بازسازی بافت تاریخی مچ دست در دستور کار است

[ad_1]

ایسنا/ کردستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: احیای بافت تاریخی شهر موچش با هدف رونق گردشگری پایدار شهری در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

یعقوب گویان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس بررسی میدانی گروه کارشناسی بافت ها و بناهای میراث فرهنگی استان، بافت تاریخی موچش شامل بناهای مختلفی از قرون وسطی اسلامی تا دوره قاجاریه است که منحصر به فرد آن است. نوع.”

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان افزود: اولین اقدام عملی انجام شده در این بافت تاریخی، جمع آوری و تهیه طرح مرمت بقایای مسجد تاریخی این شهر بود.

وی بیان کرد: این مسجد قدمت زیادی دارد و علاوه بر الحاقات جدید طبقه دوم در دوره قاجار، قسمت اصلی آن در بررسی اولیه نشان از قدمت بین دوره ایلخانی و صفویه دارد.

گویلیان یادآور شد: ارائه طرح و نظارت بر اجرای عملیات مرمت و احیای این مسجد مدرسه با استفاده از مسجد و موزه اسناد به منظور ارائه فرهنگ و تاریخ شهرستان موچش بر عهده این اداره کل و اجرای آن خواهد بود. توسط مردم و مدیریت شهرستان موچش.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان با بیان اینکه بر اساس کاوش های انجام شده، تپه تاریخی این شهرستان قدمتی چند هزار ساله دارد، گفت: احیای بافت ارزش تاریخی موچش می تواند نقش مهمی ایفا کند. در جذب توریسم و ​​رونق گردشگری در این منطقه.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها