باغ سنتی قزوین در انتظار ردیف تخصیص بودجه ملی است

[ad_1]

ایسنا/ قزوین نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص ردیف بودجه کل کشور باغستان هنوز انعکاس مناسبی صورت نگرفته و اقدامی صورت نگرفته است، باغستان قزوین بی نظیر است، باغات آسفالت شده است. روشی که می توان از کاشت گیاهان دارویی و کاشت نهال بادام و پسته الگوبرداری کرد.

فاطمه محمدبیگی در شب چهارم اردیبهشت 1401 با حضور در صحن عمومی شهرداری قزوین اعلام کرد: فرسوده بودن تامین آب و برق مناطق جدید شهری، ورودی و خروجی شهر، مدیریت پسماند و فرسوده است. بازار شهری

وی افزود: درصد مشتریان شهری بسیار بالاست و این نشان می دهد که تعامل شهرداری و معاونت باید افزایش یابد و ارتباطات باید به طور منظم تقویت و شکل بگیرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس خاطرنشان کرد: راه اندازی میز کمک در شهرها و مناطق مختلف بسیار کمک کننده است و اگر مردم وحدت ما را ببینند آرام می شوند بنابراین باید این تعاملات بیشتر شود. نیمی از جمعیتی که ما نمایندگی می کنیم در شهر قزوین هستند در حالی که بسیاری از پروژه های بزرگ مانند بیمارستان 700 تختخوابی در این شهر هستند.

وی با اشاره به سفر هفته جاری رئیس جمهور به استان قزوین گفت: انتظار داشتم به بهانه سفر رئیس جمهور جلسه مشترکی با مدیریت شهری داشته باشیم اما این دیدارها کم اهمیت است و نیاز به صدای کارکنان است. استان برای شنیدن مطالبات.

محمدبیگی بیان کرد: تعیین تکلیف پروژه های مهم شهری باید در مصوبات سفر لحاظ شود، در حوزه بازآفرینی شهری و بافت فرسوده باید مبلغ زیادی به استان قزوین اختصاص داده شود، ارزش تعیین شده در سفر انتظارات ما را برآورده نمی کند. پیش بینی اعتباری من برای سفر دولت به استان بالغ بر 12 میلیارد تومان بود که تاکنون محقق نشده است، ضمناً باید به همین میزان تسهیلات داده شود و در راستای شاخص های توسعه استان، 22 میلیارد نیز باید ارائه شود. اختصاص داده شده است.

وی گفت: به طور معمول مجوز سفر رئیس جمهور به پروژه هایی داده می شود که 50 درصد پیشرفت داشته باشند و در استان قزوین پروژه های با 50 درصد پیشرفت کم است اما بسیاری از پروژه های استان مانند 700 بیمارستان شامل این سفر نمی شوند. ” کاما کلارو با دیپلماسی بسیار موفق شدیم این پروژه مهم را در دستور کار سفر قرار دهیم و پیش بینی می شود هزار میلیارد تومان برای این امر در نظر گرفته شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیاری از پروژه ها در قزوین زیر 30 درصد پیشرفت دارند که نمی توانیم برای آنها اعتبار بگیریم اما در حوزه کشاورزی، راه، شهری اتفاقات خوبی افتاده است. برنامه ریزی و سرمایه گذاری

وی خاطرنشان کرد: در سفر رئیس جمهور باید چند موضوع را مطرح کنیم که یکی از آنها طرح ساماندهی امامزاده حسین (ع) و حوزه آن حضرت است و با توجه به گستردگی کار باید 800 هزار میلیارد اعتبار دریافت می کردیم، اما اینکه اتفاقی نیفتاده و مبلغ بسیار ناچیزی این پروژه تخصیص داده شد و همچنین انتظار داریم بودجه ویژه ای برای ساخت مهدیه و مصلی شهر در نظر گرفته شود.

محمدبیگی گفت: اکثر مساجد قزوین نیاز به کمک زیرساختی دارند و دولت باید اعتبارات ویژه ای اختصاص دهد، زمان سفر کم است، اما برای تاثیرگذاری در مصوبات سفر باید نامه نگاری کنیم تا بتوانیم شما را در زمینه بودجه ورزش همراهی کنیم. پارک بانوان، پارک مادر و کودک و مجموعه شهربانو که یک پروژه تفریحی و ورزشی ویژه بانوان است نیز شایسته توجه ویژه است.

وی گفت: راه اندازی کتابخانه مرکزی قزوین، تکمیل حوزه ریاست اداره کل فرهنگ و ارشاد، تکمیل زیرساخت های جدید فرهنگی، تعیین محور گردشگری از جاده سلامت به بالا، تعیین نقشه بافت تاریخی شهر قزوین، تکمیل قطب گردشگری سابق روضه امام و روضه شهید انصاری، تبدیل کارخانه آرد به موزه صنعت، زمین بازی کودکان از جمله پروژه هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سطح ملی باغستان هنوز به درستی فکر نشده و عملیاتی نشده است. باغ قزوین بی نظیر است. ما باید از شهرهای دیگر الگو بگیریم. باغ های سنتی اصفهان و باغ های سوریه الگوهای خوبی هستند. در سوریه باغات را تقسیم کردند و جاده ای بین باغات ایجاد کردند که می توان از آن الگوبرداری کرد و مدل جدیدی از باغ ایجاد شد و کشت گیاهان دارویی و کاشت نهال بادام و پسته در دستور کار قرار گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها