باوفا: نتیجه گرفتن با روسیه شیرین تر است/ کشتی در مقابل کشتی آزاد رقبای زیادی دارد

[ad_1]

مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان گفت: دوست داریم روسیه در مسابقات جهانی هم شرکت کند چرا که با حضور روس ها نتیجه گرفتن شیرین تر است.

حمید باوفا در گفت وگو با ایسنا، درباره شرایط تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در راه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان گفت: پس از مسابقات قهرمانی کشور دو اردو در شهرهای زاهدان و اسلامشهر برگزار کردیم که اردوهای بسیار خوب، مایلم از افسران خدمه کشتی تشکر کنم.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان افزود: بعد از مسابقات قهرمانی کشور در جام تختی شرکت کردیم و همزمان در جام تختی نیز 4 کشتی گیر نوجوان به مسابقات بلغارستان اعزام شدند. سپس مسابقات قزاقستان و سپس جام شاهد در ایران را داریم. تمام تلاش ما این است که در این رویدادها گره های خود را باز کنیم و در نهایت به ترکیب نهایی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات بین المللی قزاقستان از 23 تا 15 اردیبهشت ماه برگزار می شود و اسامی 12 بازیکن خارجی را برای اعزام به این مسابقات به فدراسیون داده ایم. قصد داریم رزمی کاران خود را به این مسابقات وزنی بفرستیم که گره هایی داریم. من معتقدم در برخی پزوها باید به تورنمنت خارجی برویم تا گره ها را باز کنیم، اما در برخی پزوها حضور در تورنمنت ملی کافی است. در اوزان 60، 63، 67، 82 و 97 کیلوگرم یک مبارز به مسابقات قزاقستان، در اوزان 87 و 130 کیلوگرم هر کدام 2 مبارز و در وزن 72 کیلوگرم 3 جنگنده اعزام خواهند شد.

باوفا با اشاره به مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات جهانی در تیر و مرداد امسال گفت: به ویژه در وزنه برداری باید دو رزمی کار را برای حضور در این دو مسابقه آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در پاسخ به این سوال که چرا رقابت حضوری برای شناخت ترکیب تیم ملی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: قهرمانی کشور ملاک اصلی ما برای شناخت ترکیب تیم ملی بود. تیم ملی که با حضور همه نامزدها رقم خورد. در طول اردوها وضعیت رزمندگان رصد می شود و از سوی دیگر حضور در جام تختی، تورنمنت بلغارستان، تورنمنت قزاقستان و در نهایت جام شاهد نیز با هدف شناسایی بهترین ها و گره گشایی از این مسابقات است. تیم ملی در اوزان مختلف خب حضور در 2 تورنمنت خارجی و 2 تورنمنت داخلی باید برای ما نتیجه داشته باشد. هر رزمنده ای که مدعی نایب قهرمانی تیم ملی است باید در این اتفاقات خودش را نشان دهد. در کاپ کنترل در هر وزن 4 مبارز حضور دارند که رو در روی هم قرار دارند. در اوزان خاص به ترکیب نهایی مسابقات بین المللی رسیدیم.

وی ادامه داد: در اوزان 55 و 77 یکی از معیارهای اصلی ما جام شاهد خواهد بود چرا که در مسابقات قهرمانی کشور یکی از فینالیست های وزن 77 کیلوگرم دیر به مراسم وزن کشی رسید و نتوانست مبارزه کند، بنابراین ما برای آنها بجنگم.” بیا بریم. در سایر اوزان نیز رزمی کاران خود را به مسابقات قزاقستان اعزام خواهیم کرد.

باوفا درباره پیش بینی خود از نتایج تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات آسیایی و جهانی گفت: استرس نتیجه گیری تاثیر مخربی روی عملکرد بچه ها دارد و نباید توقعات را زیاد بالا ببریم. البته ما به این دو رویداد خواهیم رفت تا بهترین نتیجه را بگیریم. من به این نفرات به آینده کشتی ایران امید زیادی دارم چون سرشار از استعداد هستند و از طرفی خوب تمرین می کنند و کارها در چارچوب آنها انجام می شود که همه چیز طبق برنامه و برنامه باشد قطعا نتیجه لازم خواهد بود. به دست آورد.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان درباره غیبت روسیه قهرمان دوره قبل رقابت های جهانی و کار آسان دیگر نامزدهای این دوره از مسابقات گفت: روسیه در دوره قبل 6 مدال طلا کسب کرد و قهرمان شد. ایران نیز در جایگاه دوم قرار گرفت. قطعا دوست داریم روسیه هم در این تورنمنت حضور داشته باشد چون کشتی جهانی با حضور کشورهای رقیب مانند روسیه زیباتر می شود و از طرفی من به شخصه دوست دارم روس ها هم حضور داشته باشند چون شیرین تر است. با آنها برنده شوید کشتی فقط در دست یکی دو کشور نیست. بسیاری از کشورها در این زمینه مدعی هستند. نقوسی سال گذشته ستاره تیم ملی ایران بود اما مقابل هلندی شکست خورد و هلند به مدال طلا دست یافت. اروپایی ها یا کشورهایی مانند قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان و غیره. همیشه ستاره های تک در سبک وزن داشت. مصر هم 2 یا 3 جنگنده دارد. در کشتی 7 یا 8 کشور مانند روسیه، ایران، آذربایجان، ترکیه، گرجستان و … مدعی هستند و کار برای گرفتن نتیجه بسیار سخت است. با این حال تیم ایران به معنای واقعی یک تیم است و برای بهترین عملکرد به میدان می رود. من عادت ندارم همیشه بالا بیاورم، اما کشتی با آزاد تفاوت زیادی دارد و اروپایی ها و خیلی از کشورهای دیگر این را می گویند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها