باید به دنبال راز ماندگاری حافظ و مولانا و سعدی در طول تاریخ باشیم

[ad_1]

ایسنا/ هرمزگان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: هنرمندان و شاعران بزرگ و ماندگار همواره در برهه های تاریخ نقش مهم و محوری داشته اند و امروز نیز از شاعران چنین انتظاری می رود. یعنی باید بتوانند درجا تصمیم بگیرند و وارد مسائل شوند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده در دیدار با جمعی از هنرمندان استان هرمزگان، هنرمندان هرمزگانی را با اشعار و هنرشان مقدس خواند و گفت: هنر می تواند حامل پیام نسل ها باشد و راز آن است. تداوم پیام های بین نسلی

وی با بیان اینکه شعر به دو صورت دیده می شود، تصریح کرد: شعر را می توان در دو بخش مکتبی و غیر مکتبی هر دو دارای ارزش دانست. اما هنر مدرسه ویژگی هایی دارد که شاعر را با خود ماندگار می کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان افزود: شاعران زیادی در طول تاریخ شعر گفته اند اما نتوانستند در تاریخ ماندگار شوند. بررسی راز بقای حافظ، مولانا و سعدی در طول تاریخ ضروری است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده تصریح کرد: شاعر با ذکر مصائب و ارزش های جامعه تلاش می کند فاصله بین نسل ها را پر کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مضامین و ارزش های الهی را نمی توان به زبان ساده بیان کرد، تاکید کرد: هنر مدرسه به معنای شعر هدفمند برای انتشار پیام های ارزشمند الهی در جامعه است که به هنر ارزش می بخشد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: امروز در بستر انقلاب اسلامی مجموعه ای از ارزش های قدسی و گرانبها از طریق هنرمندان و شاعران در جامعه در حال گسترش است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده با اشاره به اینکه پیام های عاشورایی در قالب اشعار عاشورایی معرفی شد، خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) با حضور در میدان، مهارت ها و نظرات خود را در قالب شعر حماسی ارائه می کردند. استکبار) به دشمن.

وی با تاکید بر اینکه نگاه انقلابی به معنای تصمیم گیری در مقاطع حساس است، گفت: شاعران بزرگ تاریخ همواره نقش مهم و محوری در برهه های تاریخ داشته اند که از شاعران نسل امروز نیز انتظار می رود. یعنی باید بتوانند درجا تصمیم بگیرند و وارد مسائل شوند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه شاعران باید در جریان های مختلف پیشگام و پیشگام باشند، تصریح کرد: هنرمندان و شاعران نباید از جریان های مختلف پیروی کنند بلکه خود پیشگام باشند زیرا در غیر این صورت در قوس تاریخ گم می شوند. .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها