برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در لندن پس از دو سال وقفه

[ad_1]

پس از دو سال وقفه، صدها نفر روز یکشنبه در روز جهانی قدس در لندن، پایتخت بریتانیا راهپیمایی کردند. آزادسازی بیت المقدس و شکستن محاصره نوار غزه از خواسته های اصلی معترضان بود.

به گزارش ایسنا، لندن، پایتخت انگلیس روز یکشنبه شاهد راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور صدها مسلمان، فعالان مدنی، فعالان حقوق بشر و گروه های بزرگی از فعالان ضد اشغالگری اسرائیل بود.

این راهپیمایی پس از دو سال وقفه پس از شیوع کرونا برگزار شد.

شرکت کنندگان با تجمع در مقابل ساختمان وزارت کشور انگلیس، پوسترها و بنرهایی به زبان های عربی و انگلیسی در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در دست داشتند.

شرکت کنندگان همچنین سکوت غرب و جامعه جهانی و اتخاذ استانداردهای دوگانه را به شدت محکوم کردند.

در این راهپیمایی پرچم های فلسطین، لبنان و ایران نیز برافراشته شد.

معترضان با تمرکز بر آزادی قدس و شکستن حصار نوار غزه، شعارهایی علیه سیاست های رژیم صهیونیستی در قبال فلسطینی ها سر دادند.

در این میان حضور فعال و پر رنگ خاخام های یهودی ارتدوکس جنبش ضد اسرائیلی «ناتوری کارتا» در خط مقدم راهپیمایی مشهود بود. آنها مانند سال های گذشته آمدند تا با اعلام برائت از جنایات رژیم صهیونیستی، معترضان را احضار و خواهان نابودی «اسرائیل» شوند.

راهپیمایی باشکوه امسال روز جهانی قدس در لندن یک هفته زودتر از همیشه برگزار شد. اما بر اساس برنامه اعلام شده از سوی کمیسیون اسلامی حقوق بشر، روز جمعه همزمان با راهپیمایی در کشورهای مسلمان، کاروانی حامل پرچم فلسطین در لندن برگزار می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها