به روایت محسن خلیلی از آکادمی پرسپولیس

[ad_1]

مدیر آکادمی پرسپولیس می گوید برخی از مربیان به هر تیمی که بازی می کنند، بازیکنان با استعداد می آورند.

محسن خلیلی در گفت وگو با ایسنا، درباره عملکرد فصل گذشته پرسپولیس در آکادمی اظهار کرد: اول تیرماه سال گذشته با من تماس گرفتند و درباره قبول مسئولیت آکادمی این باشگاه با من صحبت کردند. ما از 16 تیر در آکادمی پرسپولیس شروع کردیم در حالی که اکثر تیم ها از اردیبهشت شروع کردند و ما دیر شروع کردیم و نتوانستیم بازیکنان خوبی بگیریم و از طرفی چون دیر شروع کردیم بازیکنان خودمان هم جدا شدند. کار برای ما باید قرارداد امضا می کردیم و تیم را حفظ می کردیم. به همین دلیل کیفیت فنی ما افت کرده است اما با درایت کادر فنی تیم هایمان نتایج نسبتا قابل قبولی کسب کرده ایم. در رده امیدها برای اولین بار در نیم فصل اول قهرمان شدیم و تا پایان فصل در بالای جدول ماندیم اما در پایان فصل با بدشانسی قله را از دست دادیم و سوم شد.

وی افزود: «در حالی که ورزش در باشگاه ممکن است ساده به نظر برسد، اما دشوار و برنامه محور است. سعی می کنیم برنامه ریزی خوبی داشته باشیم و کار را انجام دهیم. یکی از مشکلات ما در ابتدای فصل نبود زمان کافی برای تمرین بود. تیم های ما از ساعت 10 صبح تا 15 تمرین کردند که بدترین زمان تابستان بود. این باید در نظر گرفته شود: تیم های اصلی نیاز به یک برنامه بلند مدت و امکانات سالن بدنسازی دارند. این بدان معناست که یک استادیوم مجهز در دسترس است و بازیکنان از سنین پایین برای رقابت آموزش می بینند.

مدیر آکادمی باشگاه پرسپولیس درباره مشکلات مالی این آکادمی نیز گفت: در باشگاه های بزرگ دغدغه اصلی تیم بزرگسالان است و به تیم های جوانان توجه نمی شود چرا که تحت فشار نیستند و هزینه های تیم های بزرگسالان نیز زیاد است. بسیار بالاست و بنابراین برای تیم های پایه کمتر هزینه می کنند.” اگر در تیم اول حمله کنند ممکن است مدیرعامل تحت فشار قرار نگیرد اما تهدید به اعتصاب تیم اصلی باشگاه را نگران می کند.

خلیلی افزود: در ابتدا مربیان تیم های نوجوانان مشخص شدند و برنامه تست گیری در رده های مختلف ایجاد شد که به نظر من خوب نبود. در تست، بازیکنانی بودند که علاقه مند بودند اما آمادگی حضور تیم های ما را نداشتند. مربیان ما وقت داشتند 13 هزار نفر را تست کنند و از بین آنها بازیکنان خوبی را انتخاب کنند. برای بازیکنان شهرستانی که مشکل اسکان ندارند هم اسکان آماده می کنیم. از طرفی غذای بازیکنان به باشگاه سپرده شد و برای اولین بار از روانشناس در تیم هایمان استفاده کردیم و تمام بازی ها فیلمبرداری شد تا تیم ها به خوبی آنالیز شوند. از سوی دیگر، معاونت رسانه ای آکادمی را سازماندهی کردیم تا عملکرد تیم هایمان به خوبی دیده شود. برای اولین بار، آکادمی ما از GPS برای نظارت بر آمادگی بازیکنان استفاده کرد.

وی در پایان گفت: به نظر من نتایج ما راضی کننده نبود و یکی از دلایل آن این بود که دیر شروع کردیم و بازیکنان خوبی جذب تیم های دیگر شدند. یکی دیگر از دلایلی که ما در پایان خیلی خوب نبودیم این بود که باید بازیکنان را زود در سالن تمرین می دادیم و سپس آنها را به تیم های نونهالان می دادیم. در رده پایه، بازیکنان با مربیان خود حرکت می کنند. مخصوصاً برخی از مربیان پایه، بهترین بازیکنان را دارند و هر جا که می روند، بازیکنان را با خود می برند. این بازیکنان همچنین خطر بازی در جای دیگر را ندارند. در آکادمی ها استعدادها کشف و تربیت می شوند و در کنار آن به فکر رسیدن به نتیجه هستند. اکثر بازیکنان مستعد به تیم هایی می روند که فشار کمی به تیم اصلی وارد می کنند و فرصت بازی دارند تا در سنین پایین در رده بزرگسالان بازی کنند. در پرسپولیس نتیجه گرفتن بسیار مهم است، بنابراین مربی کمتر از بازیکنان کم تجربه استفاده می کند و به نوعی پرسپولیس جایی برای کسب تجربه نیست و بازیکن باید از کیفیت بالایی برای بازی در پرسپولیس برخوردار باشد. تیم بزرگسالان با این حال امسال تعامل خوبی با تیم اول داشتیم و بیش از 60 درصد امیدهای ما با تیم اصلی تمرین کردند و 5 بازیکن نیز به تمرینات خود اضافه شدند تا کادر مربیگری بزرگسالان با دقت بیشتری زیر نظر داشته باشند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها