تداوم گرد و غبار در کشور تا اوایل هفته آینده

[ad_1]

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه زرد از تداوم طوفان گرد و غبار و طوفان موقت در کشور تا اوایل هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایسناسازمان هواشناسی با هشدار رنگ زرد از فعالیت سامانه موقت بارشی و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی، خیزش گرد و خاک و در مناطق تگرگ و مستعد چهارشنبه تا یکشنبه (24 تا 28 فروردین) خبر داد.

این شرایط جوی چهارشنبه در شمال بوشهر، ارتفاعات و دامنه‌ها در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، فارس و جنوب اصفهان، روز پنجشنبه (25 فروردین) در ارتفاعات و دامنه‌ها در جنوب اصفهان، شرق کهگیلویه. و بویراحمد و شمال و شرق خوزستان، روز جمعه (6 فروردین) در لرستان، همدان، مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، زنجان، شمال و شرق خوزستان، ارتفاعات در کرمان، نیمه غربی از اصفهان، شرق کهگیلویه. و بویراحمد و شمال سمنان پیش بینی شد.

شنبه (27 فروردین) در لرستان، شمال شرق خوزستان، مرکزی، اصفهان، قم، تهران، البرز، شرق قزوین، سمنان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و یکشنبه در سمنان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، شرق اصفهان و ارتفاعات تهران این اقلیم حاکم خواهد بود.

در این مدت اختلالات غیرمنتظره در تردد برون شهری، احتمال وقوع سیلاب موضعی، احتمال افزایش سطح آب رودخانه ها، احتمال رعد و برق و کاهش دید وجود دارد و سازمان هواشناسی از توقف در حاشیه رودخانه ها برای جلوگیری از حوادث احتمالی در سفرهای برون شهری خودداری می کند. … و توصیه به احتیاط در غلبه بر مشکلات، احتیاط و خویشتن داری در فعالیت های کوهنوردی و احتیاط در رفت و آمد عشایر عشایری می کند.

در ادامه این هشدار، سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش فشار سطحی ناشی از وزش باد نسبتا شدید، در مناطق مستعد خیزش گرد و غبار، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا از چهارشنبه تا یکشنبه (24 تا 28 فروردین) است.

این وضعیت آب و هوای روز چهارشنبه برای سمنان، مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، همدان، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، نیمه غربی هرمزگان و فارس، گلستان در روز شنبه برای اصفهان، جنوب و شرق سمنان، شرق خراسان رضوی، شرق خراسان، جنوب و شرق سیستان و بلوچستان و روز یکشنبه برای شرق و شمال فارس، غرب کرمان، شرق خراسان رضوی، شرق سمنان، غرب از خراسان جنوبی، شرق و جنوب یزد قابل پیش بینی است و منجر به اختلال در تردد می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، در تردد برون شهری و جاده های کویری، استحکام سازه های موقت، غیر تردد و پارکینگ در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره احتیاط شود.

این نهاد یک هشدار صادر کرده است زردرنگ دیگری از افزایش سرعت باد در جهت جنوب غربی و افزایش سرعت باد و ارتفاع موج بین 1 تا 1.5 متر از بعدازظهر شنبه تا دوشنبه (27 تا 29 فروردین) خبر داد.

شیوع این وضعیت در روز شنبه در تنگه هرمز، یکشنبه در تنگه هرمز و نواحی ساحلی سواحل استان بوشهر و نواحی شرقی خلیج فارس در استان هرمزگان و روز دوشنبه در مناطق ساحلی و فراساحلی در بوشهر و هرمزگان مشاهده شد. پیش بینی می شود در استان های خلیج فارس قایق های تفریحی و کشتی های سبک آسیب ببینند، قفس ها آسیب ببینند و تورهای ماهیگیری پاره شوند و تأسیسات دریایی آسیب ببینند.

برای کاهش احتمال خسارت، سازمان هواشناسی توصیه می‌کند که تردد قایق‌های تفریحی و کشتی‌های سبک را محدود کرده، در فعالیت‌های دریایی احتیاط کنید و اقدامات احتیاطی لازم را برای جلوگیری از هر گونه خسارت انجام دهید.

در پی این هشدار، سازمان هواشناسی از افزایش سرعت باد و ارتفاع موج در سواحل 1 تا 1.5 متر و در دریا حداکثر 2 متر طی روزهای چهارشنبه تا پنجشنبه (24 و 25 فروردین) خبر داد.

این شرایط جوی در دریای خزر، نواحی ساحلی و سواحل گیلان، مازندران، گلستان با احتمال آسیب به شناورهای تفریحی و کشتی های سبک، احتمال آسیب به قفس و شکستن تورهای ماهیگیری و احتمال خسارت به قفس پیش بینی می شود. تاسیسات دریایی

سازمان هواشناسی احتیاط در استفاده از کشتی های تفریحی و کشتی های سبک، احتیاط در فعالیت های دریایی و اتخاذ تدابیر لازم را برای جلوگیری از هرگونه خسارت توصیه می کند.

به گزارش ایسنا، هشدار می دهد رنگ زرد این بدان معنی است که پدیده های جوی رخ می دهد که می تواند در سفر و فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند. این اطلاعیه به منظور افزایش آگاهی مردم به منظور آمادگی برای مقابله با پدیده های جوی که کمی جدی تر از حد معمول هستند صادر شده است. از سوی دیگر، کارمندان از این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها