ثبت نام برای سفر به عراق در ماه مبارک رمضان آغاز شد

[ad_1]

معاون حج و زیارت سازمان حج و زیارت از آغاز درخواست زیارت عراق در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین صحبت الله رحمانی گفت: با پایان یافتن اعزام عتبات عالیات نوروزی، ثبت نام و اعزام داوطلبان ورود به عتبات عالیات عراق در ماه مبارک رمضان از نهم ماه مبارک رمضان آغاز شد. فروردین امسال و اعزام ها در حال انجام است.»

وی افزود: متقاضیان می توانند در سایت http://atabat.haj.ir ثبت نام کنند.

به گفته وی برای سفرهای ماه مبارک رمضان به عتبات پکیج های مختلف هفت شب، هشت شب، نه شب، 12 شب و 21 شب در نظر گرفته شده است که افراد می توانند با توجه به شرایط و سلیقه خود از این سفر بهره مند شوند.

رحمانی همچنین به بسته شدن مرزهای زمینی اشاره کرد و گفت: با وجود آمادگی سازمان حج و زیارت برای اعزام های زمینی و همچنین استقبال نامزدها و گفتگوی شفاهی مسئولان کشور میزبان در خصوص بازگشایی مرزهای زمینی برای بازدید از بقاع متبرکه، تا الان این اتفاق افتاده است». خیر و زائران اعزامی در ماه های اخیر همگی از طریق هوایی به عراق اعزام شدند.

معاون حج و زیارت سازمان حج و زیارت با اشاره به آغاز اعزام کاروان های زیارتی به عراق از 23 آبان ماه پس از دو سال توقف به دلیل تاج گذاری، گفت: در مجموع 55 هزار و 697 نفر برای زیارت عتبات عالیات به صورت هوایی وارد عراق شدند. 14 هزار و 664 نفر از این زائران در بازه زمانی 24 اسفند 1380 تا 7 فروردین 1380 در قالب زیارتگاه های نوروزی اعزام شدند.

رحمانی درباره اعزام زائران کشورمان به سوریه نیز گفت: اعزام زائران کشورمان به سوریه از اواسط دی ماه سال 1400 با ظرفیت محدود آغاز شد و اوج اعزام ها در اسفند و نوروز بود که حدود 2800 نفر اعزام شدند. “. زیارت شام سه شب و چهار شب و پنج شب و هفت شب است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها