خطر فرونشست در 22 روستای فارس

[ad_1]

ایسنا/ فارس مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری فارس با اشاره به پدیده فرونشست در استان گفت: 22 روستا به عنوان روستای پرخطر پیشنهاد شده و اخیراً در گراش و زرین دشت فرونشست گزارش شده است.

خلیل عبداللهی در نشست خبری که چهارشنبه 30 فروردین ماه در راستای سلسله نشست های مدیران مسئول به همت استاندار فارس برگزار شد، گفت: سازمان مدیریت بحران برای پیشگیری و پاسخگویی در مواقع بحران در خدمت مردم است. “

وی افزود: استان فارس کم و بیش دچار بحران است که مقابله با بحران و هماهنگی دستگاه ها ضروری است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استان فارس با بیان اینکه سال گذشته بیشترین تصادفات مربوط به سیل بوده است، گفت: نزدیک به هزار خانوار آسیب دیده بودند که در مدت زمان کوتاهی جذب و در کمتر از 10 روز تصویب و ابلاغ شد. حذف فوری آوار، نقشه برداری و نظارت راه اندازی رایگان و اعتبار رایگان برای خانواده ها.

عبداللهی گفت: در حال حاضر کمتر از چند نفر در چادر حضور دارند. بخش کشاورزی یک میلیارد وام معوق در نظر گرفته شد.

وی در خصوص آتش سوزی جنگل ها و مراتع نیز گفت: 107 آتش سوزی در سال گذشته نسبت به سال قبل کاهش یافت و برای امسال تجهیزات، سرپناه و واگذاری اراضی ملی به عشایر و آموزش مردم در نظر گرفته شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با بیان اینکه اقداماتی برای ایمن سازی افراد ورودی به میدان آتش انجام شده است، افزود: مقدمات تامین و استقرار دو فروند بالگرد ویژه آتش نشانی فراهم شده است.

عبداللهی همچنین با اشاره به پدیده فرونشست در استان فارس بیان کرد: 22 روستا به عنوان روستای آسیب پذیر مطرح شده و اخیراً در گراش و زرین دشت فرونشست گزارش شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.