دانشمندان مکان دقیق زمین را برای بیگانگان می فرستند!

[ad_1]

مسئله تنهایی در جهان دهه هاست که ذهن دانشمندان را به خود مشغول کرده است. با این حال، تلاش ها برای کشف حیات فرازمینی تاکنون ناموفق بوده است. اکنون کارشناسان می خواهند یک پیام رادیویی حاوی موقعیت دقیق زمین به اعماق فضا ارسال کنند. به امید روزی که تمدنی بیگانه آن را دریافت و درک کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، این پیام که “Beacon in the Galaxy” یا BITG نام دارد، نسخه به روز شده پیامی به نام Arecibo است که برای اولین بار در سال 1974 به همین منظور به فضا فرستاده شد. .

این پیام به صورت کد دودویی (صفر و یک) ارسال شده است که پس از رمزگشایی، تصویری گرافیکی از یک انسان، جهان ما و منظومه شمسی ما را نشان می دهد.

پیام “فانوس دریایی در کهکشان” همچنین حاوی نموداری از جهان، منظومه شمسی و نموداری از یک مرد و یک زن و همچنین اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به پیام Arsibo در مورد ریاضیات و علوم پایه خواهد بود.

به عنوان مثال، این پیام حاوی اطلاعاتی در مورد رایج ترین عناصر زمین، نقشه ای است که توده های زمینی سیاره ما را نشان می دهد، و دعوتی برای پاسخ به این پیام.

در حالی که چشم انداز یک ارتباط بیگانه ممکن است جالب باشد، انتشار اطلاعات در مورد موقعیت سیاره ما در فضا با نگرانی های مطرح شده توسط استیون هاوکینگ، استاد فقید فیزیک، که معتقد بود تمدن های فرازمینی هوشمند می توانند نابود شوند، در تضاد است.

پروفسور هاوکینگ از تلاش ها برای یافتن بیگانگان از طریق گوش دادن به سیگنال ها حمایت کرد، اما نسبت به برقراری ارتباط با آنها در پیام های رادیویی هشدار داد. ترس او از این بود که به دلیل رفتار بشریت، زندگی بیگانگان دوستانه نباشد.

دانشمندان مکان دقیق زمین را برای بیگانگان می فرستند!

به گفته هاوکینگ، اگر به تاریخ گذشته زمین نگاهی بیندازید، تعامل انسان با موجودات کم‌هوش از دیدگاه آن‌ها اغلب فاجعه‌بار است و تقابل بین فناوری‌های بدوی و پیشرفته برای گروه کمتر پیشرفته بسیار بد است. هاوکینگ ادامه می دهد که موجودات فضایی می توانند بسیار قدرتمندتر از ما باشند و فقط می توانند ما را به عنوان باکتری ببینند.

با این حال، جمیله هاه، که در این پروژه شرکت کرده است، معتقد است که مزایای تماس با غریبه ها بیشتر از خطرات احتمالی آن است. البته به شرطی که این تماس ها با علامت صلح روشن صورت گیرد.

متیو چونگ، دانشجوی ریاضیات و فیزیک در دانشگاه کمبریج و یکی از نویسندگان مقاله، آنچه در پیام رادیویی وجود دارد را توضیح می دهد.

“بیشتر پیام، که نسخه وسیع تری از پیام آرسیبو و “ندای کیهانی” است، حاوی مجموعه جدیدی از اطلاعات گرافیکی در قالب تصاویر و حروف خاص الفبا است که اعداد، عناصر، جهان ها، زمین ها، اقیانوس ها را نشان می دهد. و انسان‌ها،» او به نیوزویک گفت. این پیام هنوز ارسال نشده و تاریخ خاصی برای ارسال آن تعیین نشده است.

با این حال، دانشمندان می گویند که می توان آن را از تلسکوپ کروی با دیافراگم پانصد متری در چین و آرایه تلسکوپ آلن SETI در کالیفرنیای شمالی منتقل کرد.

پیام آرسیبو برای اولین بار در 16 نوامبر 1974 از رصدخانه آرسیبو در پورتوریکو ارسال شد. این رصدخانه در دهه 1960 ساخته شد تا قابلیت های تجهیزات تازه نصب شده روی تلسکوپ رادیویی را به نمایش بگذارد و سعی کند با حیات فرازمینی تماس برقرار کند.

رصدخانه آرسیبو در 1 دسامبر 2020 سقوط کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها