درخواست پلیس برای تخصیص کامل بودجه پلیس در سال 1401

[ad_1]

جانشین فرماندهی انتظامی بر لزوم بودجه کامل پلیس در سال 1401 تاکید کرد.

سردار قاسم رضایی در گفت وگو با ایسنا وی در خصوص بودجه نیروی انتظامی در سال 1401 نیز گفت: همواره از دولت ها و مجالس انتظار داریم در بودجه به جایگاه و تلاش پلیس و امنیت کشور توجه کنند.

رضایی در پاسخ به این سوال که آیا از بودجه 1401 راضی هستید، گفت: این بودجه مناسب است. آنچه ما بر آن تاکید داریم این است که بودجه مصوب به طور کامل تخصیص یابد.

جانشین فرماندهی انتظامی کل کشور ادامه داد: تاکید ما بر این است که بودجه های مصوب در برنامه سالانه باید اجرایی شود که 20 تا 30 و 40 درصد آن اجرا می شود که این امر اجرای برنامه ها را نامطلوب می کند و در مدیریت مشکل ایجاد می کند. ”

وی با بیان اینکه در حال حاضر بحث بودجه کلان با توجه به محدودیت ها خوب بوده است، ابراز امیدواری کرد با همکاری دولت و سایر دستگاه ها در حوزه مرزها، شهرها و راه ها به ایمنی توجه ویژه شود. و مسائل امنیتی و اجرای قانون در کلیه امور. مثلاً در مواردی مثل همین تصادفات جاده ای و … اگر مجموعه قصاص از همه نظر تقویت شود، این سوال تاثیرات خود را در سایر دستگاه ها نیز نشان می دهد.

پیش از این سردار رضایی در گفت وگو با ایسنا در دی ماه 96، پیشنهاد افزایش 30 برابری بودجه را مطرح کرده بود و گفته بود: تمامی زیرساخت ها اعم از ساختمان، تحرک و… باید انجام بشه. در همین پرونده کرونا، در شرایطی که بسیاری از ادارات و سازمان ها با یک سوم، یک سوم دوم و… وارد عمل شدند، ماموران پلیس با آمادگی صددرصدی در حال انجام وظیفه هستند و این موارد باید جبران شود. البته نماینده ما منتظر نمی ماند، اما خدمات باید جبران شود. پیش بینی ما این است که برای رسیدن بودجه به حد معقول باید 30 برابر شود و انتظار می رود مجلس یازدهم و دولت های آینده (سیزدهم) در این راستا حرکت کنند.

در آخرین روزهای سال 1400 بود که بودجه 37 میلیون و 587 هزار و 793 میلیارد و 931 میلیون ریالی برای سال 1401 در نهایت به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید و رئیس مجلس قانون خود را در اسفندماه به رئیس جمهور ابلاغ کرد. 20 همان سال . . حدود 10 روز بعد در نهم فروردین ماه، رئیس‌جمهور قانون بودجه 1401 کل کشور را برای تعیین تکلیف اولین بودجه در قرن جدید توسط سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها