ساماندهی بناهای تاریخی کردستان زمینه ساز توسعه گردشگری است

[ad_1]

ایسنا/ کردستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: حفظ و ساماندهی آثار تاریخی استان زمینه ساز توسعه صنعت گردشگری است.

یعقوب گویلیان روز دوشنبه 30 فروردین ماه 1401 در نشست مشترک با مدیرکل کمک ها و امور خیریه کردستان که به منظور پاسداشت روز جهانی اماکن و بناهای تاریخی استان برگزار شد، گفت: استان کردستان از نظر منفعت است. آثار تاریخی، ابنیه و اماکن مختلف ظرفیت قابل توجهی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان افزود: همکاری و هم افزایی متولیان مربوطه به ویژه اداره کل خیرین با این اداره کل برای حفظ و نگهداری آثار تاریخی موجب رشد و توسعه این منطقه می شود. در استان
وی بیان کرد: توسعه گردشگری و احیای آثار تاریخی ضمن تسریع در تحقق توسعه پایدار گردشگری، اشتغالزایی و درآمدزایی پایدار را برای شهروندان به همراه خواهد داشت.

گویلیان با اشاره به تاکید وزارت میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی مبنی بر گسترش گردشگری مذهبی در کشور گفت: استان کردستان دارای اماکن مذهبی فراوانی است که می تواند گردشگران و زائران زیادی را در طول سال جذب کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، تبدیل مسجد مدرسه دارالاحسان به موزه مسجد را یکی از مهمترین اقدامات این اداره کل در یک سال گذشته عنوان کرد و گفت: شاهد تحول بزرگی در این زمینه خواهیم بود. مکان های فرهنگی

وی گفت: امیدواریم با ساماندهی چشمه آب معدنی باباگرگر قروه، معرفی آرامگاه هاجر خاتون و … بتوانیم با هدف توسعه گردشگری در استان گام های ارزنده ای برداریم.

ما آماده همکاری در احیای بناهای تاریخی کردستان هستیم

مدیرکل کمک ها و امور خیریه استان کردستان گفت: آماده هرگونه تعامل و همکاری با اداره کل میراث فرهنگی کردستان در زمینه احیا و مرمت بناهای تاریخی استان هستیم.

حجت الاسلام محمد کاروند تصریح کرد: توجه به صنعت گردشگری به تدریج باعث ایجاد رغبت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه می شود.

مدیر کل کمک ها و امور خیریه استان کردستان افزود: بقعه امامزاده هاجر خاتون (عج) خواهر امام رضا (ع) یکی از اماکن متبرکه مهم استان کردستان است. به مردم و گردشگران معرفی شد.

وی گفت: مردم منطقه و استان های همجوار برای این بقعه متبرکه احترام خاصی قائل هستند و در نظر داریم مقدمات لازم را برای معرفی بیش از پیش انجام دهیم.

حجت الاسلام کاروند تصریح کرد: همچنین برنامه ریزی و هماهنگی های لازم برای ساماندهی چشمه بابا گرگر قروه که یکی از اماکن زیارتی و سیاحتی استان است انجام شده است تا گردشگری مذهبی، طبیعی و تاریخی در این منطقه رونق بگیرد.

مدیرکل کمک ها و امور خیریه استان کردستان از اقدامات ارزشمند اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان در توسعه صنعت گردشگری و احیای آثار تاریخی استان قدردانی کرد و گفت: برگزاری جلسات متعدد و منظم در این زمینه می تواند تا حد زیادی از مشکلات موجود بکاهد و در توسعه این صنعت موثر باشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها