شروع بد، پایان روشن؛ تاریخ نگاری بوکسورها

[ad_1]

اگرچه بوکس ایران در دهه 1400 شروع خوبی نداشت، اما به تدریج مدال های متعددی در همه رده های سنی به وجود آمد تا عملکرد درخشانی را در سال گذشته برای این رشته به ثبت برساند.

به گزارش ایسنا، سال 1400 اگرچه برای بوکس ایران چندان خوب نبود، اما در نهایت به سالی تبدیل شد که تاریخ این رشته در ایران را می توان به دو دوره قبل و بعد از آن تقسیم کرد. سالی که 16 مدال در رده های سنی مختلف برای این رشته المپیکی در کشور کسب شد. مدال برنز تاریخی دانیال شهبخش در جهان را نیز می توان گل سبد او دانست.

در ادامه این گزارش وقایع و اتفاقاتی که بوکس کشور در سال 1400 پشت سر گذاشت را مشاهده می کنید:

* ادامه ناکامی ها در رینگ جهانی

تیم بوکس جوانان ایران که برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان عازم لهستان شده بود، با صعود سیدعلی سیدصدری و فرهاد مرادی به اوزان 91 و 69 کیلوگرم در آستانه تاریخ سازی بود که این اتفاق رخ نداد. دو بوکسور جوان ایرانی با شکست مقابل حریفانی از روسیه از راهیابی به نیمه نهایی این مسابقات بازماندند. بدین ترتیب بوکسورهای آینده ایران بدون کسب یک مدال از رینگ مسابقات جهانی خارج شدند تا حسرت کسب مدال جهانی این رشته در کشور همچنان ادامه داشته باشد. ایران با 7 بوکسور در این مسابقات شرکت کرد.

شروع بد، پایان روشن؛  تاریخ نگاری بوکسورها

* ارتش کلاس جهانی

تیم ملی ایران پس از چندین سال و بیش از یک دهه قبل از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اردوی مشترکی را با تیم ملی ازبکستان یکی از بهترین های جهان برگزار کرد تا اتفاق خوبی در تاریخ بوکس ایران رقم بخورد. این اردو در کمپ تمرینی ازبکستان با حضور تیم های الجزایر و قزاقستان برگزار شد.

شروع بد، پایان روشن؛  تاریخ نگاری بوکسورها

* دو فینالیست آسیایی پس از نزدیک به دو دهه

شاگردان علیرضا استکی در مسابقات قهرمانی آسیا 2021 امارات موفق شدند عملکرد درخشانی را به ثبت برسانند و پس از گذشت نزدیک به دو دهه طلسم تک مدال را در قاره سابق برای تیم ملی ایران شکستند. ایران با کسب 4 مدال (2 نقره و 2 برنز) به کار خود در این رقابت ها پایان داد.

مدال آوران ایران در این دوره از رقابت های قهرمانی آسیا به شرح زیر است:
دانیال شهبخش در وزن 60 کیلوگرم (مدال نقره)
میثم قشلاقی در وزن 81 کیلوگرم (مدال نقره)
شاهین موسوی در وزن 75 کیلوگرم (مدال برنز)
پوریا امیری در وزن 91+ کیلوگرم (مدال برنز)
– ایران با 8 بوکسور در این مسابقات شرکت کرد.

شروع بد، پایان روشن؛  تاریخ نگاری بوکسورها

خداحافظی المپیک با یک پیروزی

تیم ملی بوکس ایران با ترکیب دانیال شهبخش در وزن منهای 57 کیلوگرم و شاهین موسوی در وزن منهای 75 کیلوگرم به بازی های المپیک 2020 توکیو اعزام شدند که در این رقابت ها شهبخش پیروز و شکست خورد و موسوی تنها یک شکست را ثبت کرد.

شروع بد، پایان روشن؛  تاریخ نگاری بوکسورها

* درخشش نوجوانان و جوانان در آسیا با 10 مدال

تیم های بوکس نوجوانان ایران که با هدایت رضا مهدی پور راهی مسابقات قهرمانی آسیا می شوند با کسب 10 مدال عملکرد درخشانی داشتند. در این رقابت ها هیربد اسلامی نماینده وزن 75 کیلوگرم جوانان با کسب مدال طلا توانست پس از یک دهه طلای بوکس ایران را در رده جوانان آسیا به دست آورد.

شروع بد، پایان روشن؛  تاریخ نگاری بوکسورها

هیربد اسلامی

مدال آوران ایران در این رقابت ها:
ترکیبی اسلامی (طلای نوجوانان)
علی اصغر افشاری و عیسی فردین (جوانان نقره ای)
پوریا سعیدی اصل، محمد پارسی، ابوالفضل فریدی، آرین ساعدپناه و مهدی جشنی (برنز جوان)
علیرضا براتعلی پور و محمدمهدی مصباحی (برنز نوجوان)

* مدال تاریخی شهبخش در صربستان

تیم بوکس ایران ایران که در مسابقات جهانی صربستان با هدایت علیرضا استکی 10 بوکسور داشت در نهایت با 10 برد و یک مدال برنز عملکرد قابل قبولی نسبت به دوره های قبلی مسابقات جهانی داشت. این در حالی است که مدال برنز شهبخش (وزن 60 کیلوگرم) اولین مدال بوکس ایران در تاریخ رقابت های جهانی بود تا اهالی این رشته شاهد تاریخ این دوره باشند. او در مرحله یک چهارم نهایی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه ابرو، شانس خود را برای رسیدن به فینال از دست داد.

شروع بد، پایان روشن؛  تاریخ نگاری بوکسورها

* ثوری را در ریاست فدراسیون حفظ کنید

روز شنبه 18 آذر 1400 بود که انتخابات ریاست فدراسیون بوکس انجام شد و طبق اعلام مجمع، ثوری به عنوان رئیس این رشته برای چهار سال آینده انتخاب شد. ثوری و روح الله حسینی دو نامزدی بودند که در انتخابات شرکت کردند.

شروع بد، پایان روشن؛  تاریخ نگاری بوکسورها

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها