شناخت امام علی (ع)، نیاز جامعه بشری امروز

[ad_1]

ایسنا/ زنجان رئیس حوزه علمیه علوی هیدج گفت: معرفت امام علی (ع) نیاز امروز جامعه بشری است.

حجت الاسلام احمد صالحی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: صحبت از شخصیت مولای متقی بسیار سخت است. این امام تمام وجود خود را فدای اسلام و پیامبر (ص) کرد و اوج ایثار در شب لیلة المبیت است که خود را در خطر حمله 40 شمشیر تیز قرار داد تا پیامبری سالم باشد.

وی افزود: حضور پررنگ امیرالمومنین(ع) در جنگ های اوایل اسلام نیز مثال زدنی است; زیرا او ستون محکمی برای حمایت از اسلام نوپا به ویژه در جنگ احد بود که حضورش سرنوشت جنگ را تغییر داد و اگر حضور علی (ع) در آن جنگ نبود، بنا بر شواهد تاریخی، اسلام نابود می شد یا در جنگ بود. خندقی که به فرموده پیامبر (ص) تمام اسلام بر ضد هر کفر بود، وقتی عمر بن عبدود از خندق عبور کرد و کسی نتوانست با او مقابله کند و ضربه ای که حضرت علی (ع) به اختلاف خود وارد کرد، از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله ثوابش بیشتر از عبادت جن و انس بود.

رئیس حوزه علمیه علوی شهرستان هیدج با بیان اینکه حضرت علی (ع) نه تنها در جنگ ها شهرت داشتند، بلکه در رسیدگی به نیازمندان و دستگیری آنان و رسیدگی به امور کشاورزی بسیار جدی بودند، تصریح کرد: ایشان در تمام عمر خود بسیار جدی بودند. به برکت او 25 حلقه چاه آب حفر کرد و همه را وقف امور مسلمانان و نیازمندان کرد.

صالحی با یادآوری اینکه یکی از کسانی که در گذر زمان شناخت او را ضروری کرده است، حضرت علی (ع) است، خاطرنشان کرد: بدون شک امروز مردم تشنه عدالت و معنویت بیش از هر روز دیگری به منش می پردازند. امام امیر (ع)». لازمه و در گرو شناخت همه جانبه اندیشه ها و اندیشه ها و سیره امام است.

با بیان اینکه امیرالمؤمنین علی (ع) همان شخصی است که رسول خدا (ص) درباره او فرمود: «یا علی! فرمود: «خدا را جز من و تو نشناخت، و جز تو و خدا مرا نشناخت، و جز من و خدا تو را نشناخت» که باید جایگاه آنان را آشکار کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها