شهردار کرمانشاه: از توانمندی های بازار سرمایه استفاده نمی کنیم

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه اتاق بازرگانی و بورس منطقه کرمانشاه با هدف فرهنگ سازی در حوزه بازار سرمایه، ارائه آموزش های مختلف، عرضه صنایع کرمانشاه در بورس و … تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است.

کیوان کاشفی شهردار کرمانشاه در مراسم امضای این تفاهم نامه که امروز (25 فروردین ماه) برگزار شد، بازار سرمایه را یکی از بهترین ابزارهای تامین مالی شرکت ها برشمرد و افزود: امروزه تقریبا تمامی واحدهای تولیدی درگیر هستند. بانک ها به نوعی». و مدام باید در جلسات مختلف ستاد تسهیل، اقتصاد مقاومتی و … مسائل آنها را مطرح کنیم و با بانک ها مذاکره کنیم.

وی ادامه داد: متأسفانه این فضا برای صنایع و شرکت های تولیدی استان به خوبی طراحی نشده است که می توانند برای تامین مالی خود به منابع دیگری از جمله بازار سرمایه متوسل شوند.

رئیس اتاق کرمانشاه به ظرفیت بورس منطقه ای کرمانشاه که یکی از بالغ ترین بورس های کشور است اشاره کرد و گفت: با وجود توانمندی ها و امکاناتی که در بورس کرمانشاه وجود دارد، استفاده کافی را نمی کنیم. از آن در کرمانشاه.”

کاشفی همچنین مهمترین دلایلی را که باعث بی بهره شدن صنایع و کارخانه های تولیدی کرمانشاه از مزیت بازار سرمایه شده است، برشمرد و گفت: یکی از مهم ترین دلایل فرهنگی است و هنوز بسیاری از ظرفیت های بازار سرمایه آگاهی کافی ندارند.

وی یکی دیگر از عواملی که باعث شده تا تاسیسات تولیدی کرمانشاه کمتر به صورت عمومی عرضه شود، آشنایی بسیاری از بنگاه ها و شرکت های تولیدی در استان است و خاطرنشان کرد: بازار بی تاثیر نبوده است، ضمن اینکه باید با دید چشم انداز به بازار سرمایه نگاه کرد. حداقل شش ماه و یک سال و اینکه این بازار تغییرات و ریسک های زیادی دارد و مشخص است که این موارد بازار بورس را به بازاری جذاب تبدیل کرده است.

کاشفی گفت: بسیاری از مردم حتی اطلاعات کافی در مورد بورس ندارند و سال گذشته برای اولین بار مردم کمی با مفاهیم بورس آشنا شدند. استان.

شهردار کرمانشاه: از توانمندی های بازار سرمایه استفاده نمی کنیم

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری بین بورس و اتاق بازرگانی در این زمینه، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین اهداف این همکاری تلاش برای ورود به بازار سرمایه شرکت های کرمانشاه است چرا که بسیاری از صنایع دارای توانایی ورود به بازار سهام.” اما نیاز به راهنمایی، آموزش و مشاوره دارند که در نظر داریم با همکاری بورس منطقه ای کرمانشاه برایشان انجام دهیم.

رئیس اتاق کرمانشاه از برنامه دیگری برای استفاده از تخصص کارشناسان سازمان بورس و استقرار آنها در اتاق بازرگانی خبر داد و افزود: امیدواریم شاهد حضور بیشتر مردم و واحدهای تولیدی در بازار سرمایه باشیم و اقتصاد استان را با همه چیز متحول کنیم. این اقدامات».

به گزارش ایسنا، دکتر محمد بهمن مدیر بورس منطقه ای کرمانشاه با بیان اینکه بورس کرمانشاه یکی از بورس های برتر کشور است، گفت: از نظر گردش مالی به طور کلی رتبه های 9 تا 10 کشور را داریم.

وی معتقد است با وجود این ظرفیت تعداد شرکت ها و واحدهای تولیدی استان که از بورس برای تامین مالی استفاده می کنند بسیار محدود است.

مدیر بورس منطقه ای کرمانشاه با اشاره به اقدامات انجام شده طی دو سال گذشته برای ورود صنایع کرمانشاه به بازار سرمایه، گفت: سعی شده هزینه های مشاوره برای ورود صنایع کرمانشاه در کرمانشاه به صفر نزدیک شود. .

بهمن از تلاش برای تسهیل ورود صنایع به بازار سرمایه در چند حوزه خبر داد و گفت: باید از ظرفیت تشکل های قدرتمندی مانند اتاق بازرگانی استفاده کنیم.

شهردار کرمانشاه: از توانمندی های بازار سرمایه استفاده نمی کنیم

در ادامه تفاهم نامه همکاری بین طرفین در قالب هفت ماده به مدت دو سال به امضا رسید.

همکاری های پژوهشی و آموزشی، برگزاری سمینارهای متعدد، ارائه فهرست شرکت ها و واحدهای معتبر دارای پتانسیل لازم برای ورود به بورس، ارائه خدمات مشاوره ای در حوزه های تخصصی، اجرای طرح های تحقیقاتی و تحقیقاتی مشترک، توافق بر سر فروش محصولات استانی در بورس کالا و غیره یکی از مهمترین نکات این یادداشت است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها