شورش های پاریس نتایج را به دنبال داشت/ مکرون: من فرانسه را مستقل تر و اروپا را قوی تر می کنم

[ad_1]

پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، چندین منبع خبری از درگیری پلیس فرانسه با معترضان به نتایج در پاریس خبر دادند. در همان زمان امانوئل مکرون در اولین سخنرانی خود قول داد فرانسه را مستقل تر و اروپا را قوی تر کند.

به گزارش ایسنا، پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، خبرگزاری «اسپوتنیک» از درگیری معترضان با پلیس فرانسه در پاریس خبر داد.

پس از اعلام پیروزی امانوئل مکرون در انتخابات ریاست جمهوری، درگیری ها برای دومین بار آغاز شد و پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد.

منابع محلی همچنین گفتند که پلیس در جریان تظاهرات به یک خودرو تیراندازی کرد و دو نفر را کشت.

رسانه های فرانسوی گزارش دادند که پلیس پاریس به سمت این خودرو تیراندازی کرد که راننده آن از توقف و بازرسی آن امتناع کرد و دو نفر کشته و سرنشین سوم آن زخمی شدند.

پس از اعلام نتایج اولیه، رئیس جمهور فرانسه با بیان اینکه پنج سال آینده ریاست جمهوری وی ادامه دوره قبلی وی نخواهد بود، قول داد که از کمپین انتخاباتی خود که از آن به عنوان یک پروژه جاه طلبانه یاد می کند، برای کاهش استفاده کند. شکاف ها و اختلافات سیاسی، سیاست هایی که فرانسه را مستقل تر و اروپا را قوی تر می کند.

مکرون گفت که چندین فرانسوی به او رای داده اند، نه برای حمایت از ایده های او، بلکه برای مبارزه با جناح های افراطی.

وی تاکید کرد که این رای برای سال های آینده او ضروری است.

رئیس جمهور فرانسه همچنین قول داد که «سبک خود را تجدید کند» و «رئیس جمهور همه» باشد.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز یکشنبه برگزار شد. امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فعلی، 55.85 درصد آرا را به دست آورد و مارین لوپن، رقیب راست افراطی خود را با 45.41 درصد شکست داد.

وزارت کشور فرانسه میزان مشارکت نهایی در دور دوم را 71.99 درصد اعلام کرد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هنگام اعلام نتایج، انتخاب مجدد امانوئل مکرون همتای فرانسوی خود را تبریک گفت و فرانسه را “شریک کلیدی واشنگتن در مقابله با چالش های جهانی” توصیف کرد.

بایدن در توییتر خود نوشت: “من مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با یکدیگر، از جمله برای حمایت از اوکراین، دفاع از دموکراسی و مبارزه با تغییرات آب و هوایی هستم.”

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا نیز به نوبه خود انتخاب مجدد ماکرون را تبریک گفت و تاکید کرد که واشنگتن امیدوار است به همکاری نزدیک با پاریس ادامه دهد.

وی در توئیتر نوشت: ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری نزدیک خود با فرانسه در زمینه چالش های جهانی و تقویت یک اتحاد و دوستی پایدار هستیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها