صربستان؛ عقاب ها پرواز می کنند

[ad_1]

صرب ها در سومین حضور خود در جام جهانی به دنبال صعود به مرحله گروهی برای سومین بار هستند.

به گزارش ایسنا، صربستان خودش چندان به فوتبال افتخار نمی کند. یوگسلاوی سابق از امتیاز میزبانی در سال 1976 برای قهرمانی در جام ملت های اروپا استفاده کرد. پس از تجزیه یوگسلاوی، “صربستان و مونته نگرو” به عنوان یک کشور در جام جهانی 2006 بازی کردند و عملکرد ضعیفی داشتند و در همان مرحله گروهی حذف شدند. پس از اعلام استقلال صربستان و جدایی مونته نگرو، این تیم برای اولین بار به عنوان یک کشور مستقل در جام جهانی 2010 شرکت کرد.

اما صربستان در همان سال نتوانست از گروه خود به مرحله بعد صعود کند و این تیم را مشتاق صعود به مرحله دوم کرد. 4 سال بعد صربستان از راهیابی به جام جهانی برزیل بازماند اما این تیم به جام جهانی روسیه بازگشت و در همان مرحله گروهی حذف شد تا این تیم نتواند در این دوره از گروه خود صعود کند. حالا صربستان بهترین تیم سال های اخیر را دارد و می خواهد بهترین نتایج خود را بگیرد.

تیم صربستان مستقیماً به جام جهانی 2022 رفت و پرتغال را شکست داد و حالا باید از اعتبار فوتبالی خود در قطر دفاع کند. همچنین لازم به ذکر است که صرب ها تاکنون به یورو نرفته اند و از راهیابی به یورو 2020 بازمانده اند.

ستاره

الکساندر میترویچ

صربستان؛  عقاب ها پرواز می کنند

بهترین گلزن تاریخ تیم ملی صربستان و مهاجم فولام رکورد گلزنی بسیار خوبی در تیم ملی دارد و دیوانه و ستاره اصلی این تیم محسوب می شود. او با وجود 27 سال سن، در 69 بازی 44 گل به ثمر رساند. او یکی از عوامل درخشش صربستان در مقدماتی جام جهانی قطر بود که باعث برتری آن ها از پرتغال به عنوان اولین تیم راه یافته به جام جهانی شد. مهاجم سابق نیوکاسل و اندرلخت سال ها در خط مقدم فولام بوده و دومین حضور خود در جام جهانی را انجام خواهد داد. او به همراه دوسان تادیچ یک نیروی تهاجمی قوی برای صربستان ایجاد خواهد کرد.

تکنسین

دراگان استویکوویچ

صربستان؛  عقاب ها پرواز می کنند

سرمربی 57 ساله تیم ملی صربستان پیش از حضور روی نیمکت تیم ملی کشورش در چین، سرمربی تیم گوانگژو بود. او در 12 بازی 8 برد برای تیم ملی به دست آورده که قابل توجه است و سابقه خوبی دارد. باید دید این مربی گمنام برای اولین بار می تواند صرب ها را به دور دوم جام جهانی برساند یا خیر.

* تیم ملی صربستان در یک نگاه

افتخارات: چهارمین جام جهانی طلای المپیک 1962 و 1960 در قالب یوگسلاوی

بهترین گلزن: الکساندر میتروویچ (44 گل)

بیشترین بازی شده: برانیسلاو ایوانوی ((105 بازی داخلی)

نحوه صعود: به عنوان تیم اول گروه صعود کنید

عملکرد گذشته دوره: حذف در مرحله گروهی

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها