صعود شیمیدان به فینال لیگ بسکتبال/حذف مس در روز فوق العاده کاردوست

[ad_1]

تیم بسکتبال قم شیمیدر با دومین پیروزی مقابل مس کرمان به مرحله نیمه نهایی لیگ برتر مردان راه یافت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مرحله یک چهارم نهایی لیگ برتر بسکتبال مردان ایران امشب (دوشنبه 8 فروردین 1401) تیم قهرمانی از شیمیدار قم با دومین پیروزی مقابل مس کرمان به مقام نخست دست یافت. این تیم برای رسیدن به نیمه نهایی این فصل.

در این دیدار که دومین تقابل شاگردان مهران شاهین طبع و محمدرضا اسلامی بود، همانند بازی قبل، شاگردان شاهین طبع عملکرد بهتری نسبت به حریف داشتند و با نتیجه 100 بر 187 پیروز شدند تا سری به برتری بزنند. 2-0

کرمانی ها که بازی اول را با نتیجه 81 بر 71 شکست داده بودند در این دیدار تلاش کردند سری را به تساوی بکشانند که ناکام ماندند. شیمیدریس از ابتدا نبض بازی را در دست گرفت و کوارترهای اول و دوم را با نتایج 17 بر 23 و 14 بر 26 پیروز شد و در مجموع نیمه اول 31 بر 49 پیروز شد.

در ابتدای نیمه دوم شاگردان محمدرضا اسلامی تلاش کردند تا شکست را جبران کنند و کوارتر سوم را با برتری 30 بر 24 پشت سر گذاشتند اما در کوارتر چهارم باز هم شاگردان اشمیدر بودند که با درخشش بازیکنان خود بازی را کنترل کردند. با امتیاز 27 بر 27. در این سه ماهه، در مجموع 87 تا 100 برنده در لیست قرار خواهند گرفت.

در این دیدار اصغر کاردوست ملی پوش تیم ملی مس کرمان عملکرد فوق العاده ای داشت اما نتوانست از شکست تیم خودی جلوگیری کند. وی در این بازی با 30 امتیاز، 17 ریباند و یک پاس منجر به گل ضمن ثبت دبل دبل، با تاثیر 43 بهترین بازیکن زمین شد.

ایگور شوماکوف مهاجم مس نیز در این دیدار عملکرد درخشانی داشت. او نیز مانند اصغر کاردوست با 28 امتیاز، 10 ریباند و 2 پاس منجر به گل دبل دبل کرد. مهاجم مس با این عملکرد 27 تایی را به ثبت رساند.

ستاره شیمی قم اما دوایت بایکس گارد آمریکایی این تیم بود. وی در این بازی با 29 امتیاز، یک ریباند و 8 پاس گل، 32 گل را در ترکیب قمی ها به ثبت رساند و بهترین بازیکن تیمش شد.

نوید رضایی ملی پوش تیم شیمیدر با 21 امتیاز، یک ریباند و 3 پاس گل تاثیر 19 را به ثبت رساند و در پیروزی و صعود شاگردان مهران شاهین به نیمه نهایی لیگ برتر حضور چشمگیری داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها