صنایع بزرگ نفت، گاز و معدن در سال جاری دانش بنیان خواهند شد

[ad_1]

نماینده فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنایع بزرگ دانش بنیان نیستند، گفت: امسال صنایع بزرگ در حوزه نفت، گاز و معدن باید دانش بنیان باشند.

به گزارش ایسنا، محسن دهنوی امروز در از نمایشگاه ایران بازدید کرد وی با اشاره به دستاوردهای این نمایشگاه، پیشنهاد کرد همه کارکنان از نمایشگاه ساخت ایران بازدید کنند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت تجاری سازی دستاوردهای شرکت های دانش بنیان گفت: ایشان در سخنان اخیر خود فرمودند یکی از بزرگترین بازارهای مصرف شرکت های دانش بنیان خود دولت و دولت است. به عنوان یک مصرف کننده عمده، محصولات را از شرکت های دانش بنیان خریداری کنید.

دهنوی خاطرنشان کرد: به نظر من یکی از بزرگ‌ترین سیاست‌ها خرید دولت‌ها و شرکت‌های دولتی از مجموعه‌ای از شرکت‌های داخلی در سالی است که به این نام نامگذاری شد.

عضو فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خرید شرکت های دانش بنیان توسط دولت مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

با تاکید بر اینکه برای توسعه مبتنی بر دانش باید به سمت دو اتفاق مهم پیش برویم که یکی از آنها توسعه دانش بنیان صنایع بزرگ است.

دهنوی تاکید کرد: یکی از معایب این است که صنایع بزرگ معدنی، نفت و صنایع پایین دستی و همچنین صنایع گاز و پتروشیمی دانش بنیان نیستند و فناوری روز کمتر در تولید آنها دخیل است. بنابراین امسال باید بر اساس دانش به سمت شرکت های بزرگ و صنایع بزرگ پیش بروند.

وی نکته دوم را افزایش کیفیت محصولات دانست و گفت: این شرکت ها باید به سمت افزایش کیفیت و کاهش قیمت حرکت کنند.

دهتوی یادآور شد: باید از تجربیات سایر صنایع درس بگیریم و تلاش کنیم تا شرکت های دانش بنیان تولید محصولات باکیفیت داشته باشیم که جایگاه خود را در بین مردم و بازار باز کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها