صنعت نفت ایران چقدر سرمایه می خواهد؟

[ad_1]

یک کارشناس ارشد انرژی گفت: صنعت نفت ایران در شرایط فعلی به 250 تا 300 میلیارد دلار سرمایه نیاز دارد تا بتواند وضعیت خود را کمی بهتر از قبل حفظ کند، اما اگر بخواهد تولید را متناسب با ذخایر خود افزایش دهد. به سرمایه بیشتری نیاز دارد.” .

مرتضی بهروزی فر در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به لزوم نوسازی و بازسازی تجهیزات در صنعت نفت، اظهار کرد: در طول 10 سال و حتی چهار دهه گذشته سرمایه گذاری قابل توجهی در صنعت نفت و گاز نداشته ایم و اگر الان گفته می‌شود تحریم‌ها می‌توانیم به تولید قبلی برگردیم، چرا که شرکای صنعت نفت با تمام قوا تلاش کردند و توانستند وضعیت را حفظ کنند.

وی گفت: بهبود شرایط مستلزم سرمایه گذاری، فناوری و مدیریت شرکت های بین المللی است.

این کارشناس ارشد انرژی افزود: اینکه توانستیم ظرفیت تولید قدیمی را حفظ کنیم به نظر من جهاد بزرگی است و تلاش زیادی از سوی کارشناسان صنعت نفت ایران برای این مهم اما افزایش تولید انجام شده است. نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد که باید در نظر گرفته شود.” گرفتن.

بهروزی فر با اشاره به جایگاه ایران در بازار جهانی گفت: برای حفظ جایگاه ایران در بازار جهانی نیاز به سرمایه گذاری داریم؛ ایران زمانی دومین تولیدکننده نفت اوپک بود، اما اکنون پنجمین تولیدکننده بزرگ نفت است که نشان می دهد تا چه حد. ما باید وضعیت فعلی را تغییر دهیم.

تعریف بسته های مختلف برای سرمایه گذاری در صنعت نفت

محسن خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت، اخیراً از تعریف بسته‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت خبر داد و به ایسنا گفت: در این میان سیاست‌های دولت بر سرمایه‌گذاری در این صنعت متمرکز است. حداکثر توان داخلی ما در این زمینه از کشور استفاده خواهیم کرد و از حضور شرکت های خارجی نیز فارغ از شرایط تحریم استقبال می کنیم.

وی بیان کرد: سرمایه گذاری به صورت مرحله ای انجام می شود، بنابراین بر اساس جدول زمانی 10 و 20 ساله و متناسب با زمان مورد نیاز برای هر جدول زمانی تنظیم شده است. در این بین از حداکثر ظرفیت سرمایه گذاری در کشور استفاده خواهیم کرد و منعی برای این موضوع وجود ندارد.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی نفتکش میدان آزادگان جنوبی، فاز 11، کیش، پارس شمالی و برخی میادین، از ساعت 1400 به صورت مجازی شروع کردیم و تا سال های آینده ادامه خواهیم داشت، برخی از این پروژه ها از جمله بهره برداری از فاز 11 پارس در جنوب است و سال آینده به بهره برداری می رسد و انتظار داریم توسعه صنعت نفت طبق برنامه پیش برود. برنامه ریزی شده است که تولید گاز را به 1.5 میلیارد متر مکعب در روز و ظرفیت تولید نفت را به بیش از 5 میلیون بشکه در روز افزایش دهد تا به اهداف تولید بخش نفت 10 میلیارد دلار و سرمایه گذاری 70 میلیارد دلاری در بخش گاز در این کشور برسد. دوره دهم.. سن الزامی است.

به گزارش ایسنا، امروز ظرفیت تولید گاز طبیعی کشور نزدیک به یک میلیارد متر مکعب و ظرفیت تولید نفت خام ایران نزدیک به سه میلیون و 800 تا سه میلیون و 900 هزار بشکه است و همه اینها توسط کارشناسان، کارمندان و شرکت های ذیصلاح ملی انجام می شود.

همچنین درآمدهای حاصل از فروش نفت خام، میعانات گازی، صادرات گاز، فرآورده های نفتی و پتروشیمی نسبت به سال 1399 حدود 2.5 برابر افزایش یافته و خالص صادرات گاز طبیعی همچنان از نظر حجمی نسبت به سال گذشته بیشتر از سال گذشته بوده است. . وزیر نفت ما صادرات داریم شکل شما چشمگیر است افزایش قیمت های جهانی نیز به افزایش درآمدهای نفتی کمک کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها