ضرورت بهسازی مساجد به عنوان پایگاهی برای ترویج فرهنگ اسلامی

[ad_1]

ایسنا/ فارس استاندار فارس با اشاره به اهمیت بهسازی مساجد به عنوان بستری برای ترویج فرهنگ اسلامی و سنگر مسلمانان، خواستار بهسازی فهرست مساجد در استان شد.

دکتر. محمدهادی ایمانیه در دیدار با طلاب مدرسه علمیه منصوریه با بیان اینکه جهادی بودن یکی از شاخصه های جامعه روحانیت اسلام غنی به ویژه از نظر عفاف و حجاب است، اظهار داشت: در جامعه روحانیت غنین به ویژه در زمینه عفاف و حجاب عمل می کند.

به نقل از روابط عمومی استان فارس، وی با بیان اینکه تورم و تورم بازار یک موضوع فرا استانی و ملی است، از پایش بازار برای مقابله با گرانفروشی خبر داد و گفت: با رویکرد مدیریت استانی مقابله با گران فروشی در سطح فارس توسط فعالیت های سازمان رصد می شود. 600 نفر از بسیج اصناف؛ با این حال در کنار بازرسی ها برای رسیدگی به این موارد به کمک مردم برای گزارش گرانی نیاز داریم.

استاندار فارس از ایجاد کمپ عرضه مستقیم محصولات کشاورزی به مصرف کنندگان خبر داد و تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت غرفه های شهرداری شیراز و توسعه این غرفه ها و با همکاری جهاد کشاورزی و تعاون روستایی در تلاش هستیم تا حذف محصولات کشاورزی با واسطه و برای حفظ حقوق کشاورزان در خرید محصولات کشاورزی، کالاها با قیمت های مصوب و یکسان به دست شهروندان برسد تا در شرایط تورم به دلیل حضور دلالان از گران فروشی جلوگیری شود.

ایمانیه همچنین راه اندازی غرفه ها و فروشگاه های امین در ترویج سیاست مقابله با گران فروشی در شهر شیراز و استان را از دیگر راهکارها اعلام کرد و تصریح کرد: نیازهای مردم را با سهولت بیشتری برطرف می کنند.

به گفته وی، غرفه ها و فروشگاه های امین علاوه بر کسب سود کمتر و حذف دلالان می توانند در کنترل گران فروشی موثر باشند. اما در رویکرد مدیریت استانی علاوه بر این موارد، تحریم هایی نیز برای مقابله با گرانی ها وجود دارد.

استاندار فارس در خصوص رعایت حجاب و عفاف در جامعه، اجرای طرح چهارشنبه های طلایی که به همت سپاه در حال اجراست را از اقدامات موثر در شیراز برشمرد.

ایمانیه با اشاره به نگرانی دانش آموزان مدرسه منصوریه از ایجاد اشتغال در استان و شهرستان شیراز، ظرفیت شهرک صنعتی را به عنوان یک ظرفیت بالقوه اشتغال زایی بیان کرد و ادامه داد: در شرایط فعلی شهر صنعتی شیراز 15 تا 20 درصد فعال است. تاکنون برای 27000 شغل ایجاد شده است که یکی از برنامه های استان افزایش این ظرفیت به 40 درصد است. افزایش ظرفیت که اشتغال بسیار گسترده ای را برای جمعیت واجد شرایط فراهم می کند.

خدمت رسانی به روستای ماه فیروزان با حدود 300 خانوار حاشیه شهر شیراز و رسیدگی به مشکلات آنان برای محرومیت زدایی از درخواست های طلاب مدرسه علمیه منصوریه بود که استاندار فارس در این جلسه به آن پرداخت.

مهاجرت معکوس با ایجاد شغل و مسکن از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس از آن به عنوان یکی از اولویت های مدیریتی استان یاد کرد و گفت: خشکسالی و بیکاری باعث شکل گیری روستاها در حاشیه شیراز شد و شاهد پدیده یکی از راهکارها علاوه بر رسیدگی به این روستاها ایجاد شرایط اشتغال و مسکن در روستاها است تا شاهد مهاجرت معکوس باشیم.

به گزارش ایمانیه، حل برخی از مشکلات نیازمند گذشت زمان است و مهم ترین اقدام در این مرحله ریل گذاری است تا بتوانیم با شتاب در آن مسیر به اهداف خود برسیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها