ضیافت افطار از سفارت آذربایجان در تهران

[ad_1]

آذربایجان به همکاری خود با کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و تلاش های دیپلماتیک خود برای برقراری صلح پایدار در منطقه ادامه خواهد داد.

به گزارش ایسنا، علی علیزاده سفیر جمهوری آذربایجان در ایران در ضیافت افطاری که در سفارت این کشور برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان به عنوان مقدس ترین ماه جهان اسلام، گفت: در آذربایجان نیز مانند سایر کشورها. ماه مبارک رمضان بسیار مهم است و آذربایجان یکی از کشورهایی است که ارزش های اسلامی و وحدت را ارج می نهد.

وی با ابراز خرسندی از آزادسازی سرزمین‌های اشغالی آذربایجان، گفت: پایه‌های جدید 65 مسجد، امامزاده و بنای مذهبی که در سه سال اخیر تخریب شده بود و مسجد «اقدم» که به‌عنوان یک مسجد نگهداری می‌شد. نمونه حکومت آذربایجان رنسانس است.

علیزاده افزود: صدها اثر تاریخی و فرهنگی در شهرستان شوشا که تخریب شده بود در حال بازسازی گسترده برای احیای چهره سابق این شهر است. در این شهر سه مسجد در دست بازسازی است و ساخت یک مسجد در بالاترین نقطه شهر آغاز شده است. این اقدامات آذربایجان نشان می دهد که کشور ما چقدر برای ارزش های اسلامی اهمیت دارد. شهر شوسه پایتخت فرهنگی آذربایجان دو سال پیش پس از 28 سال آزاد شد و دو سال از بازگشت ماه مبارک رمضان به این شهر می گذرد و امسال عید سعید فطر در آنجا برگزار می شود.

سفیر آذربایجان در سخنرانی پیش از افطار با اشاره به 24 آوریل که به ابتکار جمهوری آذربایجان، ایران و سایر کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در سال 2018 به عنوان روز جهانی چندجانبه گرایی و دیپلماسی برای صلح برگزار شد، افزود: این اتحاد به منظور تشویق همکاری، احترام متقابل، صلح و وحدت میان کشورها ایجاد شد و آذربایجان به تلاش های دیپلماتیک خود برای برقراری صلح پایدار در منطقه ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها