عشایر کشور به صورت رایگان بیمه می شوند

[ad_1]

ایسنا/ اردبیل رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: عشایر کشور در قالب بیمه رایگان روستائیان و عشایر تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

اما اسماعیلی در دیدار با رئیس سازمان امور عشایر شهرستان گرمی گفت: بر اساس ردیف بودجه سال جاری سه میلیارد تومان منابع برای پوشش بیمه روستائیان و عشایر در نظر گرفته شده است تا افراد فاقد توان مالی. می توانند به صورت رایگان از خدمات این بیمه استفاده کنند.

وی افزود: برای بهره مندی روستاییان و عشایر از خدمات بازنشستگی، از کارافتادگی یا فوت، پوشش بیمه ای ارائه می شود تا طبق جدول زمانی تعریف شده صندوق بیمه روستاییان و عشایر بتوانند خدمات مطلوبی را ارائه کنند. ‌ به این کارگر و طبقه کارگر.”

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی دیگر از دغدغه های عمده جامعه عشایری کمبود علوفه و نهاده های دامی در شرایط خشکسالی شدید است که وزارت جهاد کشاورزی را قادر به تامین نهاده ها در داخل و از طریق واردات کرده است. “

اسماعیلی تصریح کرد: جامعه عشایری نگران تامین نهاده ها با نرخ ارز آزاد نباشند، بلکه بخش زیادی از نیاز آنها از طریق یارانه تامین می شود تا شاهد تعادل بین قیمت تولید و عرضه حیات دام باشیم. “

وی با استقبال از عملکرد خوب وزارت جهاد کشاورزی در زمینه خرید تضمینی دام عشایری و بسترسازی برای صادرات این محصول ارزشمند، خاطرنشان کرد: بخش بزرگی از عشایر کشور در تامین گوشت نقش مهمی دارند. و سایر محصولات عدس که می توانند بهترین شرایط را فراهم کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضرورت تامین آب شرب و برق پایدار در کنار انرژی مورد نیاز عشایر در زمان کوچ و اسکان را یادآور شد و افزود: در استان اردبیل یکی از دغدغه های اصلی عشایر است. جامعه کمبود منابع آب است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها