فروش مبدل حرارتی دانفوس

محصولات تخت فولادی در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، لوازم خانگی، ساخت کشتی و ساخت و ساز کاربرد دارند. برخی از انواع پلیت فولادی در ساخت و ساز ساختمان کاربرد دارند، در حالیکه برخی دیگر در تولید وسایل خانگی و یا ساخت بدنهی کشتی،مورد استفاده قرار میگیرد.

نمایندگی مبدل حرارتی دانفوس

در یک سمت جابجایی یک فاز و در سمت دیگر جابجایی دو فاز اتفاق می افتد. در هر دو سمت، جابجایی یک فاز اتفاق می افتد یعنی چه؟

فروشگاه مبدل حرارتی

This c on te᠎nt has been generat ed ᠎with GSA Content  Generator Demover sion.

در هر دو سمت، جابجایی یک فاز اتفاق می افتد. در برخی از مبدل های حرارتی مانند اکونومایزرها، گرمکن های هوا در دیگ بخار ، خنک کن های میانی در کمپرسورهای چند مرحله ای ، رادیاتور خودروها ، خنک کن های روغن ، گرم کن های مورد استفاده در گرمایش اتاق ها و ژنراتورها، و مواردی از این قبیل، هم در سمت سیال سرد و هم در سمت سیال گرم ، انتقال گرما از طریق جابجایی یک فاز اتفاق می افتد.

در هر دو سمت جابجایی دو فاز اتفاق می افتد. نوع مرسوم مبدل های گرمایی، مبدل های حرارتی پوسته – لوله ای است که بر حسب تعداد پاس های پوسته و لوله این مبدل ها خود دارای انواع مختلفی می باشند و ساده ترین آنها، دارای یک پاس پوسته و یک پاس لوله است که در شکل زیر نشان داده شده است.

انواع پلیت بریز

سیال بیرونی برای لوله های بی پره، از نوع مخلوط است زیرا این امکان وجود دارد که سیال در جهت عرضی حرکت کرده و مخلوط شوند.

قیمت مبدل حرارتی صنعتی

در این حالت سطح نسبتا زیادی برای انتقال حرارت به وجود میآید و به همین علت راندمان مبدلهای صفحهای نسبت به مبدلهای پوسته و لوله بیشتر است.

این نوع مبدل حرارتی، از دو لوله ی هم مرکز تشکیل شده است، به این صورت که یک لوله با قطر کوچک تر، از طریق اتصالات مخصوص به خود، درست در مرکز یک لوله با قطر بزرگتر واقع شده است و جریان از میان آن ها عبور کرده و از مقطعی به مقطع دیگر منتقل می شود.

مکانیزم آن ها به این صورت است که یک سیال درون لوله ها و سیال دیگری، بیرون از لوله ها جریان دارد.

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس

در این مبدل حرارتی، سطحی که وظیفه ی جدا نمودن سیال سرد و گرم را از یکدیگر به عهده دارد، ثابت نیست به این طریق که قسمت هایی از سطح، به نوبت در معرض حرکت سیال سرد یا گرم قرار می گیرد و عملیات انتقال حرارت انجام می شود.کاربرد این مبدل ها بیشتر در مقیاس های آزمایشگاهی و تحقیقاتی می باشد.

به موارد زیر دقت کنید تا علت نام گذاری آن ها را دریابید. این طراحی برای یکی از نمونه های مبدل حرارتی صفحه ای جوشی است که در زیر عکس آن را مشاهده می کنید.

مبدل حرارتی صفحهای یا مبدل plate ای از کنار هم قرار گرفتن تعدادی صفحه فلزی بوجود می آید که یکی در میان نسبت به هم آب بندی میشوند.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

دو سیال، یکی به عنوان سیال دمای بالا و دیگری با عنوان سیال دمای پایین وارد آن شده و از طریق سطح فلزی این صفحات، با هم تبادل گرمایی انجام میدهند.

بنابراین انرژی کمتری برای تبخیر و گرمایش آب، نیاز است که نتیجه ی این عملیات، افزایش راندمان بویلر است. نتیجه ی این دسته بندی، تشکیل گروه های زیر است.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

در این نوع جریان، با توجه به نحوه ی طراحی، جریان مخلوط یا غیر مخلوط خواهیم داشت. در کندانسور، گاز داغ خروجی از کمپرسور، وارد کویلهای کندانسور میشود و در تماس با جریان هوای ایجاد شده توسط فنهای کندانسور، سرد میشود.

فروش مبدل حرارتی در اصفهان

اواپراتور پوسته و لوله از نوع انبساط مستقیم به روغن این اجازه را می دهد تا به همراه مبرد در داخل لوله ها به سمت موقعیتی در چیلر که در آن مکان، مبرد و روغن از هم جدا شده و روغن به پمپ روغن برگشت داده می شود، به جریان درآید.  Th​is data was gen᠎erat᠎ed ​wi᠎th GSA Con tent Gener at or  D​em᠎ov ersion !

مبدل حرارتی پوسته لوله از تعدادی لوله و یک پوسته بزرگ تشکیل شده است که از درون لولهها یک سیال مایع، با دمای کم، و در اطراف آن ها یک سیال گازی شکل با دمای بالا در جریان است.

مبدل حرارتی دانفوس

و برای نزدیک کردن مقدار عددی دو دمای نام برده شده به یکدیگر، باید سطح بسیار بزرگی برای انتقال حرارت موثر بین آن دو، در نظر گرفته شود.

سیال بیرونی برای لوله های پره دار غیر مخلوط است زیرا پره ها، از جریان یافتن آن، در جهتی عمود بر جهت اصلی جریان، جلوگیری می کنند.

خرید مبدل های حرارتی

در این نوع مبدل حرارتی، همان طور که از نامش پیداست، هیچ مانع و دیواری بین جریان های سرد و گرم وجود ندارد و سیال سرد با گرم به صورت مستقیم تماس پیدا می کند و به مبادله ی انرژی گرمایی با یکدیگر می پردازند.

فروش مبدل حرارتی دانفوس

اکونومایزر: یک نوع مبدل حرارتی است و نحوه ی عملکرد آن به این صورت است که با عبور آب تغذیه ی بویلر از میان این مبدل حرارتی، گاز های داغی از آن خارج می شود، در این میان از حرارت گاز های داغ برای افزایش دمای آب استفاده شده و آب تغذیه با حرارت بیشتری به درون بویلر فرستاده می شود.

این نوع مبدل ها، ساختاری لوله ای شکل داشته و دارای یک سطح مقطع دایره ای می باشند. لازم به ذکر از این نوع مبدل، در صنعت به وفور استفاده می شود و بیشتر مبدل های موجود در صنعت، از این نوع می باشند.

این مبدل ها با عمر بالا، دوام در کارآئی و راندمان، همچنین رسوب پذیری پائین بهترین انتخاب برای فرآیندهای انتقال گرما میباشد.

برای مثال در بسترهای سیال یا مخلوط گاز و ذرات جامد، ذرات به سطح گرما منتقل می کنند، یا از آن سطح ، گرما دریافت می کنند.

در این بخش، یک ساختمان نمونه معرفی، و عمق چاه مبدل زمینی مورد نیاز برای آن با استفاده از روشهای پیشگفته محاسبه میشود و نتایج با هم مقایسه میگردند.

خرید مبدل حرارتی دانفوس

محصولات این شرکت بطور گسترده در سیستم های حرارتی و برودتی در موتورخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. دانفوس یک شرکت دانمارکی است که دفتر مرکزی آن در نوردبورگ واقع است و از جمله محصولاتش تولید انواع درایو میباشد.در ادمه با قیمت اینورتر دانفوس و ویژگی های آنها آشنا میشوید.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

نکته: لازم به ذکر است دمای سیال سرد خارج شده از مبدل با دمای سیال گرم خارج شده، بسیار متفاوت است.

مبدل های حرارتی دو لوله ای با هدف فراهم کردن افت فشار و متوسط اختلاف دمای مورد نظر، می توانند با آرایش های گوناگون سری و موازی مرتب شوند.

این مبدل با داشتن ویژگی های زیاد نسبت به انواع مبدل های حرارتی در ساختمان ها، بیمارستان ها و بسیاری از صنایع مانند صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، نفت، صنایع دارویی و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

نمایی از نقشۀ این ساختمان در شکل (9) نشان داده شده است. برای نمونه ای از این مبدل ها، می توان به برج های خنک کن ، کولرهای آبی و گرم کن های آب تغذیه ای باز (open feed water heater) موجود در نیروگاه های بخار اشاره نمود.

این محصول مقاومت بسیار خوبی در برابر ترکخوردگی ناشی از فشار محیط دارد و دارای ویژگیهای مقاومت در برابر ضربه و سختی بالایی است.

سیال داخل لوله ها، از نوع غیر مخلوط است زیرا قادر به حرکت در راستای عرضی نمی باشد. نوع L دارای افت فشار کمتری به نسبت نوع M و H است.

افت فشار برای این سیالات افزایش می یابد. در این نوع مبدل ها لازم است جریان ها، قابلیت مخلوط شدن با یکدیگر را نداشته باشند، مثلا دو مایع غیر قابل اختلاط و یا یک گاز و یک مایع باشند.

لازم است بدانید حتی بدون تغییر فاز هم، انتقال گرمای جریان دوفاز، می تواند به نوعی اتفاق بیفتد. در هر دو سمت مبدل حرارتی، انتقال گرمای دو فاز می تواند اتفاق بیفتد.

در این نوع مبدل حرارتی، یک سطح جامد حایل میان سیال سرد و گرم قرار گرفته و آن ها را از یکدیگر جدا کرده است، انتقال انرژی گرمایی نیز از طریق همین سطح جامد، صورت می گیرد.

در این نوع مبدل حرارتی، همان طور که مشخص است، جریان های سرد و گرم عمود بر هم، حرکت می کنند.

در این نوع مبدل حرارتی، جریان سیال سرد و گرم موازی با هم اما در خلاف جهت یکدیگر حرکت می کنند.

عوامل موثر در ساخت مبدل حرارتی صفحه ای برای بالا بردن ضریب حرارتی آن ، بستگی به زاویه و تعداد شیارهای تعبیه شده بر روی صفحات دارد و همچنین نوع سیالی که از روی صفحات عبور می کند، جهت عبور سیال از روی صفحات، جنس صفحات مبدل حرارتی و تعداد صفحات چیدمان شده کنار هم از موارد تاثیر گذار در راندمان کاری مبدل حرارتی می باشد.

• استفاده در سیستم های گرمایشی گوناگون مانند به کارگیری این مبدل های حرارتی صفحه ای جهت گرمایش از کف، گرمایش برای ذوب کردن برف و همچنین گرمایش استخرها، که البته سیال ثانویه آب و همچنین اتیلن گلیکول (ضد یخ) نیز برای ذوب کردن برف و گرمایش از کف در ساختمانها استفاده می شود.

در برخی موارد دمای سیال جریان یافته در لوله به قدری بالا است که می تواند لوله های فلزی را ذوب کند پس بهتر است از گزینه های جایگزین استفاده شود.

به عبارت دیگر، دو جریان سیال، از یک نقطه به مبدل وارد می شوند، در یک جهت موازی با یکدیگر پیش می روند و هر دو از انتهای دیگر، خارج می شوند.

در این نوع مبدل حرارتی، جریان سرد و گرم در یک سو و موازی با یکدیگر حرکت می کنند. همچنین، برخی مزایای استفاده از این نوع مبدل های حرارتی به عنوان بازجوشاننده در فرآیندهای پالایش نفت و گاز درمقایسه با بازجوشانندهای پوسته-لوله معرفی گردیده است.

مبدل های حرارتی به انواع گوناگون و متنوعی تقسیم می شوند، برای نظم بخشیدن به این گوناگونی، آن ها را از جنبه های مختلف، دسته بندی می کنیم.

مبدل های حرارتی بر اساس ساختمان مکانیکی و ساختاری که دارند به سه دسته ی زیر تقسیم می شوند. درست مانند شرایطی که چگالش در یک سمت و جوشش در سمت دیگر سطح انتقال گرما، می باشد.

این مدل بر خلاف مدل های CCF دارای فن خروج دود است.تفاوت این مدل با دیگر مدل های سری L ،تولید در ابعاد و ظرفیت های مختلف می باشد.

نکته:. اگر بخواهیم این مبدل ها را در شرایط یکسانی با مبدل های همسو مقایسه کنیم، دارای سطح انتقال حرارت کمتری نسبت به مبدل های همسو می باشند. This ​data has be en do ne wi th the ​he lp of GSA Conte᠎nt Generator Dem ov᠎ersion.

همچنین قبل از نصب مبدل صفحه ای حتما کاتالوگ شرکت سازنده را مطالعه نمایید. اولین محصول این شرکت شیر انبساط سیستمهای برودتی بود که کلاوسن با مطالعه و بررسی نمونههای آمریکایی، طراحی کرده بود.

مورد کاربرد این مبدلهای جایی است که کاهش حجم مبدل از اهمیت ویژهای برخوردار باشد، مثل ماشینهای حمل بار و هواپیماها.

ظرفیت حرارتی کلی که در فرآیند مورد نیاز است. مبدل اسپیرال که به مبدل حلزونی معروف است از دو صفحه مسطح که به صورت حلزونی و در کنار یکدیگر رول شده تشکیل می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس (DANFOSS), مبدل حرارتی صفحه ای چیست – تاسیسات 24 ساعته, مبدل حرارتی صفحه ای چیست – قسمت اول – پیشگامان تاسیسات, مبدل حرارتی صفحه ای چیست؟

مبدل های حرارتی تجهیزاتی هستند که انتقال حرارت بین دو سیال با دماهای مختلف را بدون تماس فیزیکی بین آنها ممکن می سازند.

سپس، مبرد به صورت بخار مافوق گرم وارد کندانسور میشود (حالت 2) و در اثر دادن حرارت به محیط اطراف () به شکل مایع اشباع، آن را ترک میکند (حالت 3). مبرد با عبور از یک شیر انبساط یا لولة مویین، به فشار اواپراتور خفقان مییابد.

سیال خنک کننده در این مبدل ها می تواند مایع مبرد یا آب خنک از چیلر باشد. این مبدل ها را با تغییر در هر یک از فاکتور های قطر،تعداد، طول،گام و آرایش لوله ها می توان به روش های مختلفی طراحی نمود، بنابراین می توان گفت این مبدل ها طراحی انعطاف پذیری دارند و لزوما از یک طرح ثابت پیروی نمی کنند.

نحوه ی قرار گیری سرپوسته، به گونه ای است که در مواقع لزوم می توان آن را برداشت و به بازرسی لوله ها، پرداخت.

مجموعه ای از صفحات، به وسیله ی پیچ هایی که برای نگه داشته شدن آن ها کنار هم، از صفحات ابتدایی و انتهایی، عبور می کنند، کنار هم قرار گرفته اند.

جنس این صفحات بطور معمول از استنلس استیل می باشد. به این ترتیب، طراحی مبدل حرارتی زمینی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

همچنین در این مبدل ها، امکان این وجود دارد که دمای سیال سرد خروجی از دمای سیال گرم خروجی بیشتر باشد.

مهدی رفیعی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در نجفآباد اظهار کرد که حمیدرضا عظیمی دانشجوی كارشناسی ارشد رشته مهندسی مكانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجفآباد با راهنمایی امیرهمایون مقدادی، مشاوره مسعود فرحناكیان و همکاری اعضای هیئت علمی گروه مكانیک این دانشگاه موفق به اختراع دستگاه مرتبط با فناوری نانو برای افزایش راندمان مبدلهای حرارتی شد.

یک طراحی ویژه برای این تجهیزات صنعتی استفاده از واشر مبدل حرارتی صفحه ای واشردار در فواصل میان پلیت ها یا صفحه ها است.

از انواع مبدل حرارتی می توان به مبدل فین دار، مبدل صفحه ای، مبدل دابل پایپ، مبدل پوسته و لوله، مبدل صفحه ای اسپیرال و مبدل هوا خنک یا پره ای است.

اواپراتور صفحه ای ساختاری مانند مبدل حرارتی صفحه ای دارد و از مجموعه صفحاتی تشکیل شده است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها