قارچ خودرو هیچ برتری نسبت به قارچ خوراکی بسته بندی ندارد

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه یک متخصص قارچ شناسی پزشکی با توصیه به عدم مصرف قارچ در خودروها گفت: قارچ های خودرو هیچ برتری نسبت به قارچ های بسته بندی صنعتی ندارند.

دکتر. علی میکائیلی بیان کرد: در فصل بارندگی با دمای مناسب مانند بهار قارچ ها به وفور در طبیعت یافت می شوند و اغلب تشخیص اشتباه قارچ های خوراکی خودرو با قارچ های سمی باعث ایجاد مسمومیت های قارچی مختلف می شود.

وی مسمومیت های قارچی را به دو گروه تقسیم کرد و افزود: گروه اول مسمومیت های غذایی ناشی از قارچ های سمی است که یکی از مسمومیت های غذایی است.

وی گفت: گروه دوم مسمومیت های قارچی ناشی از قارچ های چتری سمی است که مرگبارترین مسمومیت در این گروه «مسمومیت آمانیتی» نام دارد.

میکائیلی گفت: سم آمانیتین بسیار کشنده است و با پختن، جوشاندن و شستن قارچ از بین نمی رود. این سم پادزهر ندارد و بافت کبد را از بین می برد و باعث ایجاد سندرم کبدی- کلیوی می شود و بسیار کشنده است.

وی گفت: این مسمومیت بین شش تا 72 ساعت و به طور متوسط ​​حدود 12 ساعت بدون علامت است و این زمان و شروع علائم بهترین زمان برای درمان است.

وی علائم اولیه مسمومیت را اسهال، استفراغ و حالت تهوع عنوان کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه برخی از قارچ های حاوی این سم شباهت زیادی به قارچ های خوراکی دارند، گفت: از ظروف، هیچ گاه نقره یا شیر برای تشخیص قارچ های خوراکی از سمی توصیه نمی شود.

میکائیلی خاطرنشان کرد: افرادی که قارچ های مشکوک مصرف کرده اند یا علائم گوارشی دارند سریعا به پزشک مراجعه کنند زیرا تاخیر در شروع درمان می تواند عوارض جدی ناشی از مسمومیت را به دنبال داشته باشد.

وی گفت: قارچ خودرو نسبت به قارچ بسته بندی صنعتی برتری ندارد. آلوده به غشاهای مخاطی و دهان فرد می رسد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها