قطعه شهاب سنگ به موزه هواشناسی نراق اهدا شد

[ad_1]

ایسنا/ مرکز مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از اهدای 23 قطعه شهاب سنگ پروفسور ایرج عشقی استاد دانشگاه آخن آلمان به موزه شهاب سنگ نراق خبر داد.

مصطفی مرزبان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروز 23 قطعه شهاب سنگ توسط پروفسور ایرج عشقی اولین هواشناس نراق و استاد دانشگاه آخن آلمان به موزه شهاب سنگ این شهر اهدا شد و هم اکنون بیش از 200 قطعه شهاب سنگ در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه تحقیقاتی این شهاب سنگ ها گفت: انتظار می رود شهرداری، شورای شهر و فرماندار دلیجان نسبت به حفاظت و نگهداری از این موزه توجه ویژه ای داشته باشند.

مرزبان تصریح کرد: در حال حاضر شهاب سنگ اصلی در نراق وجود ندارد و تنها چند گرم شهاب سنگی داریم که در 28 مرداد 74 به بام دبیرستان معصومی نراق به وزن سه کیلوگرم و دویست گرم برخورد کرده است. شهاب سنگ اصلی نیاز به بازگردانی به موزه دارد و با این اقدام موزه هواشناسی نراق تکمیل می شود.

وی افزود: این موزه می تواند بیش از یک موزه باشد، می تواند یک پژوهشگاه باشد و در آینده این مجموعه باید به یک پژوهشگاه فعال تبدیل شود. این امر قطعا می تواند نراق را به مرکزی برای پژوهشگران بزرگ جهان تبدیل کند و در واقع گردشگری علمی نراق را توسعه دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی افزود: در مجموعه اهدایی استاد عشقی به موزه تعدادی سنگ خاکی (نگین، زمرد، عقیق و …) وجود دارد که حفاظت از این موزه الزامی است. بیشتر از قبل مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها