قیمت انواع کندانسور هوایی سردخانه زیر صفر بازار خرید و فروش فن کوئل

قیمت انواع کندانسور هوایی سردخانه زیر صفر – بازار خرید و فروش فن کوئل
کندانسور صفحه ای , کندانسور صفحه ای, خرید کندانسور صفحه ای, قیمت کندانسور صفحه ای, قيمت كندانسور, خرید کندانسور, خرید کندانسور یخچال, خرید کندانسور کولر گازی, کندانسور صفحه ای نیروگاه

کندانسور آب خنک عمدتا با شکل پوسته و لوله طراحی می شود و بخار داغ یا سیال اشباع با عبور از پوسته با تماس با جداره سرد لوله های آب خنک، در تعادل دمایی قرار میگیرید و آب سرد کندانسور مورد استفاده توسط برج خنک کننده تولید می شود.

در این نوع برخلاف نوع آبی به تجهیزاتی مانند برج خنک کننده نیازی نیست و هوای عبور داده شده از روی لوله ها، حرارت را از سیال داغ می گیرد و به هوای اتمسفر منتقل می کند.

یکی از راه حل های مشکل رسوب پذیری کندانسور آبی صفحه ای استفاده از برج خنک کننده مدار بسته است.

قیمت کندانسور دندانپزشکی در بازار از نوساناتی که بازار نسبت ماه های قبل پشت سر گذاشته بالاتر رفته است. اگر عمل کندانس شدن (تقطیر) در دستگاه صورت نگیرد، دیگر به آن واژه کندانسور اطلاق نمی شود، بلکه به آن مبدل حرارتی می گویند.

در جاهایی که ماسه ­ای باشد و آب را بکشد، می­توان چاهی به قطر 61 سانتی متر و عمق 100 متر حفر کرد و دیواره آن را آجرچینی کرد و سپس آن را برای دفع کامل آب گرم کندانسورهای 3 تا 10 تنی به کار برد.

کندانسورهای تبخیری: در این نوع کندانسور، هوا و آب تواما به عنوان عامل تبخیر مورد استفاده قرار می گیرند.در کندانسورهای خنک شونده با آب و هوا، حرارت دفع شده به وسیله بخار، موجب افزایش دمای سیال خنک کن می شود.

به عنوان مثال مبدل جوشاننده نوع کتری برای جریانهای تبخیر شونده در پوسته مناسب است. این میکروفونها کاربرد فراوانی نسبت به انواع دیگر میکروفونها دارند و کیفیت صدا نیز کاملا در آنها تائید شده است.

این صفحات معمولا از جنس فولاد ضد زنگ (استنلس استیل)، SMO و تیتانیوم ساخته میشوند که مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند.

• در مبدل های صفحه ای تنها لبه صفحات در معرض هوای آزاد هستند ، بنابراین نیازی به عایق کاری ندارند .

سپس حالت داغی سیال گرفته شده و هوای داغ سمت بالا پرتاب میگردد تا دمای مبرد گرم کاهش یابد. اواپراتور صفحه ای دارای دو نوع اتصال جوشی و رزوه ای است که معمولآ در برند های مختلف محل اتصال مبرد گاز و یا مایع از نوع جوشی و محل اتصال آب از نوع رزوه ای NPT است.

گفتنی است این سیستم از لحاظ فشار کاملاً تفکیک میشود و سیالهای دوطرف مبدل صفحه ای هیچ ارتباطی با هم ندارند هر طرف از مبدل صفحه ای نیاز به یک منبع انبساط جداگانه دارد .

میباشد. این اطلاعات میتواند به کاربر کمک کند تا منبع مشکل را در صورت بروز، پیدا کرده و آن را تعمیر کند.

دستگاه همان دستگاه تقطیر کننده است اما روش کارکرد آن کمی متفاوت است. از موارد معمول استفاده از این مبدل ها، سیستم های مکانیکی مانند سیستم تهویه مطبوع در ساختمان ها است.

که این ها عواملی است که در موقع خرید باید به آن ها توجه کرد. نوع کاربری نیز تعیینکننده است.

این صفحات دو نقش عمده دیگر نیز به عهده دارند. انبساط یا انقباض هر یک از دو جز فوق به تنهایی ممکن است موجب شکستن و یا خمیدگی لولهها شود، لذا در این نوع اختلاف درجه حرارت دو سیالی که با یکدیگر تبادل حرارت میکنند نباید زیاد باشد.

در این حالت سطح نسبتا زیادی برای انتقال حرارت به وجود میآید و به همین علت راندمان مبدلهای صفحهای نسبت به مبدلهای پوسته و لوله بیشتر است.

این نوع کندانسور ، راندمان زیاد و قابلیت تعمیر پذیری خوبی دارد. مهم ترین دلیل آن نیز احتمالا این است که این نوع کندانسورها نیازمند تعمیر و نگهداری زیادی نیستند.

برای جریان در لولهها از 1 تا 16 گذر ممکن است استفاده شود. در برخی طراحیها از تیغههای طولی (Longitudinal Baffle) برای تقسیم کردن جریان پوسته به دو یا سه گذر استفاده میکنند.

از این رو ورودی و خروجی لولهها از طریق یک کانال که به دو قسمت تقسیم شده است، صورت میگیرد.

در مبدلهای چند گذره (Multi-pass) از یک صفحه تقسیم کننده جریان استفاده میشود تا کانال به دو یا چند قسمت تقسیم شود.

بدین طریق امکان تمیز کردن و بازرسی قسمت خارجی لولهها میسر میشود. با باز کردن پیچ و مهرهها کانال از پوسته جدا شده و صفحه لولهها و دسته لولهها را میتوان از پوسته خارج نمود به طوری که امکان تمیز کردن و بازرسی قسمت داخلی لولهها فراهم میشود.

به دلیل مشکلاتی که در بازرسی و تمیز کردن مبدلهای سرثابت وجود دارد عموما در جایی استفاده میشوند که احتمال کثیف شدن پوسته محدود باشد.

در این مبدلها، صفحه لولهها به پوسته جوش خورده یا به وسیله پیچ و مهره محکم شده است، لذا با تغییرات درجه حرارت جایی برای انبساط لوله و پوسته (هر یک بطور جداگانه) وجود ندارد.

آبی که در این سیستم گرم شده است، توسط فنی که در این مجموعه وجود دارد، خنک شده و دوباره به چرخه باز می گردد.

در یک مبدل حرارتی که دارای دو گذر است، سیال در میان نیمی از لولهها در یک جهت و در میان نیمی دیگر از لولهها در جهت مخالف جریان مییابد.

جهت کاربری با مبردهای هالوکربنی نظیر R-22 و R-134a و R-407C و R-404A از مبدل هایی با جوش مس و جهت اواپراتور آمونیاکی از نوع جوش نیکل استفاده می گردد.

آب و مبرد در جهت عکس هم در جریان هستند. در نتیجه گرما گیر بودن تبخیر مایع مبرد به گاز درون کویل اواپراتور است که دمای آب داخل پوسته اواپراتور که همان آب جاری در سیستم تهویه مطبوع است تا اندازه دلخواه کاهش یافته و کاملا خنک گردیده و سپس توسط پمپ های سیرکولاتور وارد چرخه کویل آب سرد فن کویل ها و هواساز ها می گردد.از طرف دیگر گاز مبرد ناشی از تبخیر در اواپراتور بوسیله کمپرسور مکش گردیده و این سیکل تبرید ادامه می یابد.

جنس لولهها معمولا از فولاد،استنلس استیل، مس و گاهی نیز از گرافیت یا تفلون است. 1- از مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس، علاوه بر کاربرد در سیستم های برودتی، در سیستم های گرمایشی نیز بطور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند.

از آنجا که کانال های جریان کاملا کوچک هستند جریان قوی گردابه ای و توربولانس موجب بزرگ بودن ضرایب انتقال حرارت و افت فشارها می گردد به علاوه بزرگ بودن تنش برشی موضعی باعث کاهش تشکیل رسوب می شود.

صنایع برودتی نیک نوری دارای تیم فنی فعال در اصفهان می باشد و آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

البته تمامی مارکهایی که در بازار موجود هستند نیز دارای گارانتی نیستند و شما میتوانید بدون گارانتی آنها را خرید کنید.

تعیین ظرفیت سیستم برودتی نیز بر اساس نیاز شما و نوع کاربرد سیستم بر اساس محاسبات دقیقی که صورت می گیرد مشخص می شود.

کندانسورها اجزای نام آشنایی برای کنترل دما در یخچال ها، سیستم های تهویه مطبوع، پمپ های گرمایی و چیلر ها هستند.

همچنین این سیستم آب عمومی محوطه نیروگاه را که مقادیر آنها کم است تامین می کند. در یک مبدل حرارتی دو گذر لازم است که سیال از یک انتها وارد و از همان انتها خارج شود.

از این رو اختلاف درجه حرارت دو سیالی که با هم تبادل حرارت میکنند هرچند که زیاد باشد اشکالی ایجاد نخواهد کرد.

در این نوع مبدل، یکی از صفحه لولهها بین کانال و پوسته پیچ و مهره شده و در وضعیت ثابتی قرار میگیرد، اما صفحه لوله دیگر در داخل پوسته به صورت شناور درآمده، امکان انبساط یا انقباض برای هر یک از دو جز حامل سیال یعنی پوسته و لوله وجود دارد.

انتخاب ترتیب جریان در پوسته بستگی به مقدار سرد یا گرم کردن و نیز افت فشار مورد نیاز و نوع کار دارد.

Art​ic le w as g ener​at ed  wi᠎th G SA Content G ener ator DEMO​.

بعد از باز کردن صفحه ثابت، دسته لوله و سرشناور را میتوان مانند یک واحد یکپارچه بیرون کشید. به تدریج با بهینه شددن اجزا، قطعات و روشهای ساخت این نوع مبدل حرارتی، از دهه 1960 به بعد شرایط استفاده از آنها در سایر صنایع مهیا شد.

مبدلهای حرارتی صفحهای در دهه 1930 برای استفاده در صنایع غذایی بویژه صنایع لبنی ابداع شدند. این مبدلها برای سیالاتی به کار میروند که اختلاف درجه حرارت زیادی داشته باشند، زیرا انتهای U شکل لولهها، امکان انبساط و انقباض را تا حد زیادی به وجود میآورد.

در پوسته یک گذر، سیال از یک انتهای مبدل وارد شده و از انتهای دیگر خارج میشود. برای افزایش زمان تبادل حرارتی بین لولهها و سیال درون پوسته از تعداد معین و مناسبی تیغه استفاده میشود.

مبدلهای حرارتی صفحهای نسل جدیدی از مبدلهای حرارتی هستند که در آن سیال گرم و سرد در میان صفحات شیاردار حرکت میکنند.

کندانسورها (condensers) نوعی مبدل حرارتی هستند که در آنها حرارت بخار داغ به یک سیال دیگر همانند هوا یا آب منتقل و در اثر آن بخار ابتدا تا دمای اشباع سرد و سپس به مایع تبدیل میشود.

نوعی از مبدلهای حرارتی که از صفحات نازک و موجدار که به هم فشرده شدهاند تشکیل میشود. برای غلبه بر این مشکل معمولا از اتصالات انبساطی (Expansion Joint) روی پوسته مبدل استفاده میشود.

وقتی که پوسته و لوله سرد شوند، اتصال انبساطی و لولهها منقبض میشوند و کشش وارده بر نقاط جوش خورده کاهش مییابد.

لولهها ممکن است به آن جوش داده شده یا توسط بفنج به آن متصل شوند. یکی از وسایلی که جایگاه خاصی در زندگی انسانها در سرتاسر جهان دارد یخچال است.

میتوانیم تا چند صد صفحه را به صورت پشت سر هم قرار بدیم و بوسیله پیچهایی که وجود دارد مجمموعه این صفحات را تحت فشار قرار داده و در کنار هم نگه داریم.

برای انجام این کار نیاز به یک صفحه تقسیمکننده در کانال ورودی داریم. تیغهها به شکل دایرهای برش خورده و یا بصورت دیسک و حلقه (Disc & Ring) ساخته میشوند.

همانطور که از نام این مبدلها پیدا است لولهها به شکل حرف لاتین U ساخته میشوند. همچینین از یک کندانسور و یک دمنده تشکیل شده است.

با وجود مزایایی که مبدل های حرارتی صفحه ای دارند (مانند سرعت و سطوح تبادل حرارتی بالا، حجم کم و قیمت مناسب تر ) اما بدلیل حساسیت هایی که در طول بهره برداری از مبدل های حرارتی صفحه ای در موضوع رسوب گرفتن در سطوح تبادل حرارت وجود دارد، معمولا چیلرهای آبی با کندانسور و اواپراتور shell & tube سفارش داده می شوند.

در حجم کم ایجاد سطح بزرگی برای انتقال حرارت می کنند. ساختار ساده و ظرفیت انتقال حرارت کم از مشخصات این نوع کندانسور است.

اگر به فضای داخل پوسته دقت شود یک حالت خلا نسبی است. با کاهش فشار چگالنده فقط به اندازه چند کیلو پاسکال کار توربین و بازده نیروگاه افزایش و جریان بخار بزرگتر هستند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها