لزوم اعلام صنایع بزرگی که مالیات خود را پرداخت نمی کنند در هرمزگان

[ad_1]

ایسنا/ هرمزگان یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: باید به صراحت اعلام شود که کدام صنایع بزرگ در هرمزگان مالیات خود را پرداخت نمی کنند، سهم دولت و سهم شهرداری از ارزش افزوده به طور دقیق مشخص شود و سازمان امور مالیاتی شرکت های بزرگی که ارزش افزوده پرداخت نمی کنند اعلام می شود.

احمد کناری نژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به سهمیه ارزش افزوده استانی شهرداری بندرعباس که ماهانه توسط سازمان امور مالیاتی استان هرمزگان پرداخت می شود، افزود: آلودگی (تبصره ماده 38 قانون ارزش افزوده موقت) شهر بندر عباس تاکنون از سوی سازمان امور مالیاتی هرمزگان مشخص نشده است.

وی با بیان اینکه بر اساس بخشنامه شماره º قانون مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی واحدهای تولیدی موضوع بند الف و تبصره 1 ماده 38، ارزش افزوده در هر شهرداری به نسبت جمعیت بین شهرداری ها و دهیاری ها توزیع می شود. ، گفت: بر اساس شماره 20 این بخشنامه، تعیین ضریب فهرست جمعیتی به عهده اداره کل امور استان هرمزگان است که سازمان مالیاتی باید بر اساس آن اقدام کند. .

کناری نژاد خاطرنشان کرد: بر اساس بند سیزدهم این بخشنامه، اداره نظارت بر مالیات بر ارزش افزوده ادارات مالیاتی موظف است وجود یک موضوع قانونی 37-38-39 داش را مشخص کند که از و پس از واریز مابقی عوارض به کردها. حساب شهرداری: بر اساس بخشنامه مذکور اعضای کمیته توزیع عوارض آلایندگی باید نماینده معاونت برنامه ریزی استان هرمزگان، نماینده سازمان مالیاتی و نماینده محیط زیست باشند.

وی با بیان اینکه سوال این است که آیا تاکنون هیچکدام از کمیسیون های مقرر در قانون و بخشنامه ها تشکیل شده است و در صورت تشکیل، گزارشی از جمع آوری ماهیانه یا سالانه و نحوه توزیع وظایف سهمیه الف و آلایندگی به بندرعباس شهرداری تاکنون تشکیل و ارائه شده است، افزود: سازمان امور مالیاتی هرمزگان تاکنون گزارشی مبنی بر محاسبه مشارکت شهرداری های استان و شهرستان بندرعباس ارائه نکرده است.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه سهمیه کشوری شهرداری بندرعباس از محل وصول قانون ارزش افزوده که به حساب وزارت کشور واریز می شود، گفت: و بر اساس ۳۹ آماده – قوانین وضع شده، ارزش افزوده بین شهرداری ها تقسیم می شود.

وی ادامه داد: بر اساس ماده 3 تصویب نامه شماره 209330T42333 مورخ 20/9/89، توزیع وجوه به حساب متمرکز وجوه کشور زیر نظر کارگروهی مرکب از نمایندگان معاونت برنامه ریزی و راهبردی وزارت کشور. وزارت اقتصاد و دارایی و یکی از اعضای کمیسیون. بر اساس ماده 9 همین تصویب‌نامه، وزارت کشور موظف است هر سه ماه یک‌بار این گزارش عملکرد را به شورای عالی استان‌ها و کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه کند که از طریق شهرداری بندرعباس اعلام شود. حق او

کناری نژاد افزود: قانون ارزش افزوده موقت از سال 87 تا تیر 1400 به صورت آزمایشی اجرا و از 13 تیرماه سال گذشته به صورت دائمی ابلاغ شد و از آن زمان تاکنون اجرایی شده است، اما با توجه به اینکه بخشنامه جدیدی در خصوص چگونگی آن برای اجرای قانون دائمی تصویب نشده است، دستورالعمل های قبلی اعمال می شود.

وی با بیان اینکه در سال 1401 سهم 9 درصدی ارزش افزوده یکی از ارکان یک درصد بیمه سلامت، 4 درصد سهم مالیات دولت و 4 درصد سهم مالیات شهرداری است، افزود: باید مشخص شود کدام صنایع بزرگ مالیات خود را پرداخت نمی کنند. در هرمزگان احزاب مشارکت دولت و شهرداری در ارزش افزوده باید از سوی سازمان امور مالیاتی شرکت های بزرگی که ارزش افزوده پرداخت نمی کنند به طور دقیق مشخص و اعلام شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها