لزوم بهره مندی از نعمت معدن مس سونگون آذربایجان شرقی

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم بهره مندی استان از مزایای معدن مس سونگون، گفت: با رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی در شهرهای صنعتی، چرخ تولید می شود. با قدرت حرکت کن.”

صابر پرنیان در گردهمایی دو روزه مدیران ارشد وزارت صمت گفت: آذربایجان شرقی با داشتن بیشترین میزان ذخایر معدنی کشور، حدود 40 درصد از حوزه های معدنی در حوزه محیط زیست، منابع طبیعی و با مشکل مواجه است. موقعیت مخالف که نیاز به توجه ویژه دارد.

وی با بیان اینکه معدن مس سونگون موهبتی از جانب خداوند است که مردم استان باید از آن بهره مند شوند، افزود: برای فعال سازی واحدهای معدنی راکد و همچنین ایجاد و توسعه واحدهای فرآوری نیازمند هماهنگی بیشتر با وزارت عمومی، محیط زیست و طبیعی هستیم. منابع.” ما باید تحرک لازم برای ایجاد ارزش افزوده از معادن را ایجاد کنیم.

پرنیان با اشاره به وجود برخی مشکلات زیرساختی در شهرهای صنعتی استان به ویژه در حوزه آب و برق، ادامه داد: کمبود زمین صنعتی در شهرهای بزرگ برای توسعه واحدهای تولیدی موجود و همچنین اختصاص یک درصد از ارزش افزوده مربوط به آن. به استهلاک زیرساخت‌های شهرک صنعتی شهرک‌ها سال‌هاست که در انتظار تحقق آن هستند که نگاه ویژه‌ای به حمایت دولت می‌طلبد.

وی گفت: املاک صنعتی حوزه بسیار مهمی در صنعت کشور است و با تغییر برخی موارد قانونی، شاهد افزایش نفوذ هیات مدیره در تصمیم گیری های کلان اقتصادی خواهیم بود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، وی در پایان خاطرنشان کرد: گردش مالی را جابه جا می کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها