ما می خواهیم بودجه برای بیابان زدایی و مالچ را افزایش دهیم

[ad_1]

ایسنا/ کرمان فرماندار شهرستان فهرج گفت: بیش از 90 هزار هکتار تحت پوشش کانون های بحرانی فرسایش بادی است و خواهان افزایش اعتبارات در بخش بیابان زدایی و اجرای طرح های بیشتری برای مقابله با پدیده گرد و غبار (بیابان زدایی) به ویژه مالچ پاشی هستیم.

فرماندار فهرج در بازدید جمعی از مسئولان کشوری و استانی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری و سازمان برنامه ریزی کشوری طرح های بیابان زدایی و بخشی از مناطق بحرانی شهرستان فهرج گفت: شهرستان فهرج با وسعت 496 هزار هکتار در منطقه بیابان شرقی قرار دارد بیش از 90 هزار هکتار تحت پوشش مراکز بحرانی فرسایش بادی است و می‌خواهیم اعتبارات را در بخش بیابان‌زایی افزایش دهیم و طرح‌های هر چه بیشتر برای مقابله با پدیده گرد و غبار (بیابان‌زایی) به‌ویژه مالچ‌پاشی را اجرا کنیم. .

وی همچنین در بازدید از برخی مناطق بحرانی شهرستان به ویژه روستاهای دهنو میرزا، ده شاهیک و جلال آباد خواستار رفع موانع مالچ پاشی از حریم این روستاها شد.

در این جلسه تکنسین های سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور قول مساعد برای تامین اعتبارات لازم برای اجرای طرح های بیابان زدایی و همچنین رفع مشکل مالچ پاشی در روستاها دادند و افزودند با سازمان مدیریت منابع طبیعی و حوضه های آبریز همکاری خواهند کرد.

گفتنی است این بازدید از پروژه آبیاری و مراقبتی دشت ارجمند، پروژه بادگیر غیر زنده و رسوب گیر حسین آباد خدابنده و پروژه مالچ دهی ده شاهیک ده شاهیک نگین کویر و دهنو میرزا جلال آباد چهدگل انجام شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها