مزایای ماده 53 قانون حمایت از خانواده و جوانان را توضیح دهید

[ad_1]

برای حفظ سلامت مادران و جنین ها، ماده 53 قانون حمایت از خانواده و جوانان، نحوه استانداردسازی نحوه تجویز و عمل پزشک و اصلاح روش های غربالگری و تشخیص را تعیین کرده است.

به گزارش ایسنا، دکتر صابر جباری رئیس اداره جمعیت جوانان و رئیس دبیرخانه مرکز سلامت جمعیت و جوانان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سوالی مبنی بر سرنوشت غربالگری جنین بر اساس قانون به موارد زیر اشاره کرد. :
1. هدف اصلی حفظ سلامت مادر و جنین است تا جان مادر به ویژه جنین با مراجعه های غیرحرفه ای و اقدامات تهاجمی تهدید نشود.

۲. تست های تشخیصی و تصویربرداری بر اساس استانداردهای علمی دقت بیشتری دارد و از استرس زودهنگام و بیش از حد مادر در دوران بارداری شیرین جلوگیری می کند.

3. سفارش آزمایش های غربالگری و تشخیص ناهنجاری های جنینی نه با اجبار پزشکی، بلکه توسط والدین و البته با صلاحدید پزشک متخصص، از هزینه های اضافی برای بسیاری از خانواده های کم درآمد، فقیر و محروم جلوگیری می کند. عاقلانه تر از انجام آزمایش های غربالگری از یک پزشک درجه یک (پزشک عمومی) است.

4. به منظور ارزیابی، نظارت و نظارت بر اعمال این بند قانون به منظور حفظ سلامت مادر و جنین، ارزیابی عملکرد پزشکان، آزمایشگاه ها و مراکز تصویربرداری و جلوگیری از هرگونه سلیقه شخصی، کسب منافع مالی بیشتر. کل فرآیند درخواست، انجام، ثبت داده های آزمایشگاهی و تصویر در سامانه الکترونیکی که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال طراحی و پیاده سازی است، ثبت و نتیجه بر اساس هوشمندی و با رعایت شفافیت خواهد بود. اصول رازداری، چیزی که الان وجود ندارد، اما گزارش‌های رسمی و غیررسمی این را روایت می‌کنند.

5. بر اساس تبصره 4 ماده 53، هزینه معاینات تصویربرداری مادر و جنین تحت پوشش بیمه های پایه و تکمیلی قرار می گیرد، لذا قانونگذار نگرانی های مربوط به هزینه های تشخیصی و درمانی را برای همه افراد به ویژه نیازمندان و محرومان در نظر گرفته است. خانواده ها.

به هر حال آنچه گاه در فضای مجازی شبهه هایی را ایجاد می کند و باعث ایجاد رعب و وحشت در مردم می شود، تاخیر در ابلاغ دستورالعمل اجرایی مربوط به ماده 53 است که انتظار می رود به زودی تمامی گمانه زنی های آگاهانه یا ناآگاهانه تکذیب شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها