مشاوره برای تعیین تکلیف بکارگیری امدادگران در پایگاه های امداد و نجات

[ad_1]

ایسنا/ زنجان رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام رایزنی برای تعیین تکلیف بکارگیری نیروهای امدادی در پایگاه های امداد و نجات جمعیت خبر داد.

مهدی ولی پور ظهر امروز (14 فروردین) در بازدید از پایگاه امداد و نجات جاده ای پاپایا شهرستان ایجرود با بیان اینکه تیم های عملیاتی با امکانات کمتر برای پوشش حوادث مختلف خدمات شایسته ای به هموطنان ارائه می کنند، اظهار کرد: از تغییرات مدیریتی در هلال احمر تا امروز رخ داده است. مهمترین آنها رفاه امدادگران و امدادگران هلال احمر و وظیفه استفاده از آنها در پایگاه های امداد و نجات جاده ای است.

وی با اشاره به موضوع تعیین تکلیف بکارگیری نیروهای امدادی در پایگاه های هلال احمر گفت: در این راستا رایزنی های مختلفی با سازمان های مربوطه انجام شد و نیازهای هلال احمر به 13 هزار سرباز اعلام شد.

ولی پور تامین ملزومات انفرادی و تجهیزات تخصصی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: اداره پشتیبانی هلال احمر در حال تامین و خرید کفش، پوشاک و تجهیزات تخصصی کوهستان است که طی دو ماه آینده توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه اولویت های اعلام شده در سال جاری تعیین تکلیف می شود، افزود: ایجاد پایگاه امداد و نجات جاده ای ضروری است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در این بازدید با اشاره به برف و کولاک زمستانی سال گذشته تلاش های امدادی را بیان کرد و گفت: خدمات رسانی و اسکان اضطراری انجام شود.

سید قاسم موسوی با یادآوری اینکه اولین امدادگران و امدادگران با حداقل امکانات سخت کار می کنند و هیچ توقعی نداریم که این بار مهم مسئولیت ما را افزایش دهد، افزود: در سال گذشته با وجود کمبود اعتبار 2 میلیارد و 700 میلیون ریالی از منابع داخلی برای تقویت و تقویت بازسازی پایگاه های امداد و نجات جاده ای در استان هزینه شده است.

موسوی تاکید کرد: از مسیر بیجار تا شهرستان زرین آباد پایگاه امداد و نجات جاده ای برای امدادرسانی در حوادث جاده ای وجود ندارد و نیازمند ایجاد چنین پایگاهی هستیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها