معرفی رئیس جدید اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران

[ad_1]

ایسنا/ مازندران مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست استان مازندران امروز با حضور معاون توسعه منابع، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار و عطاءالله کاویان به عنوان جدید معرفی و منصوب شد. رئیس اداره کل حفاظت محیط زیست

مراسم معارفه عطاءالله کاویان و تودیع و تجلیل از حسینعلی ابراهیمی کارنامی امروز با حضور معاون توسعه منابع، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون اقتصادی استاندار و تنی چند از مسئولان اجرایی استانی و محیط زیستی برگزار شد. فعالان در سالن کنفرانس اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران برگزار شد.

معرفی رئیس جدید اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران

در این مراسم معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست که به عنوان مهمان در این برنامه حضور داشت، از جایگاه ویژه سازمان محیط زیست در کشور خبر داد. مسئولین کشور را در بحث محیط زیست حساس کنیم.

اصغر دانشیان با بیان اینکه امروز تا زمانی که حساسیت های زیست محیطی مورد توجه قرار نگیرد دیگر پروژه های حفاری انجام نمی شود، اضافه کرد: از مسئولان انتظار داریم به محیط زیست توجه ویژه ای داشته باشند، موضوع فرهنگ زیست محیطی تا زمانی که برای فرزندان ما نهادینه نشده است و در صورت عدم ادامه آموزش. در دانشگاه ها، چالش های زیست محیطی باقی خواهند ماند.

دانشیان با اشاره به مشکلات پسماند در استان های شمالی کشور افزود: ادامه این روند مشکلات جدی را برای مردم این استان ها ایجاد می کند که با اقدامات انجام شده بحث احداث زباله سوز در سه استان شمالی مطرح شده است.

وی در قسمت پایانی سخنان خود درباره راه اندازی پتروشیمی ها در استان مازندران گفت: در این موضوع همه پرونده ها باید طبق چارچوب قانونی پیش برود.

در ادامه این مراسم حسینعلی ابراهیمی کارنامی با بیان اینکه هر کاری در دوران خدمتم انجام شده وظیفه من بوده و نباید به خاطر کار انجام شده مقصر باشم، افزود: واقعیت این است که امروز به هر دلیلی که می بینم ناراحت می شوم. و با عرض پوزش، آنچه فکر می کردیم هیچ رقمی در حوزه حفاظت از محیط زیست در مازندران وجود ندارد.

معرفی رئیس جدید اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران

مدیرکل سابق حفاظت محیط زیست مازندران خاطرنشان کرد: با تمام اقداماتی که انجام شده معتقدم هنوز جای کار و کار زیادی برای رسیدن به نقطه مطلوب وجود دارد. از مردم عزیز مازندران عذرخواهی می کنم که بسیاری از انتظاراتشان در حوزه حفاظت از محیط زیست برآورده نشد، در مجموع جای کار بسیار است.

ابراهیمی کارنامی بیان کرد: موضوع پساب و پسماند همچنان از محیط زیست و مردم رنج زیادی می برد. علاوه بر این موضوع جنگل زدایی همچنان دغدغه این استان است. ما هر روز از جنگل زدایی صحبت می کنیم اما همچنان شاهد تخلف هستیم.

همچنین در این مراسم رئیس جدید اداره کل حفاظت محیط زیست استان اظهار داشت: با توجه به اینکه مازندرانی و ساکن این استان هستم شاهد تلاش گروه مدیریت حفاظت محیط زیست از غرب تا شرق مازندران برای حفظ محیط زیست بودم. .

عطاءالله کاویان با ابراز امیدواری از اینکه مجموعه محیط زیست استان با بهره گیری از تجربیات مدیران سابق بتواند راه های نیمه تمام را به اتمام برساند، خاطرنشان کرد: همه تاکید دارند که کار زیادی در پیش است. اگر وارد این عرصه شوم و به دکتر اعتماد کنم. سلاجقه لبیک قطعا به تیم مدیریت حفاظت محیط زیست کشور، تیم مدیریت استان، دانشگاهیان و نیروهای حفاظت محیط زیست مازندران اعتماد خواهم کرد.

معرفی رئیس جدید اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران

کاویان با اشاره به اینکه در دوران حضورم در دانشگاه سعی کردم ارتباط قوی با گروه های محیط زیست داشته باشم، افزود: اکنون در نظر داریم از تجربه همکاری با دانشگاه ها و ظرفیت علمی دانشگاه با نیروهای توانمند سرلشکر استفاده کنیم. مدیریت بهبود محیط زیست مازندران.» .

گفتنی است مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست مازندران اهل محمودآباد و فارغ التحصیل رشته مهندسی و مهندسی آبخیزداری از دانشگاه تهران است. کاویان عضو هیئت علمی و استاد تمام دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری است. رئیس دانشکده منابع طبیعی و علوم کشاورزی ساری، نماینده انجمن آبخیزداری ایران در مازندران، دبیر انجمن آبخیزداری ایران و دبیرکل پانزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری از ایران. وی همچنین ده ها مقاله علمی در کنفرانس ها و فصلنامه های مختلف مرتبط با محیط زیست و منابع طبیعی منتشر کرده است.

مسئولیت اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران به دکتر محول شد. حسینعلی ابراهیمی کارنامی در تاریخ 16 آذر 1395 در پی تصدی ناصر مهردادی مدیرکلی که حدود 65 ماه مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها