معلمان پیشتاز آموزش و پرورش هستند/ حجاب باید در مدارس دخترانه تبیین شود

[ad_1]

ایسنا/ تهران یکی از اعضای شورای فرهنگ عمومی استان تهران گفت: حجاب باید به عنوان یک پایه در مدارس دخترانه تبیین شود و برای این مقوله کتاب های تالیفی با موضوع حجاب و ایجاد کرسی های آزاد اندیشی در دستور کار قرار گیرد.

حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین ظهر پنجشنبه یکم اردیبهشت ماه در جلسه اطلاع رسانی معلمان ابتدایی و متوسطه در ورامین همزمان با نوزدهم ماه مبارک رمضان و ضربت خوردن امام علی (ع) در حرم کوفه خاطرنشان کرد: : ما به تاریخ نگاه می کنیم و می بینیم که مظلوم ترین فرد عالم علی (ع) با آن مرتبه و عظمت است و استفاده از نهج البلاغه آن حضرت برای توشه گرفتن در تمام مراحل زندگی لازم است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در خصوص ماه مبارک رمضان و روزه داری در این ماه نیز گفت:توجیه دانش آموزان به روزه داری و حرمت روزه مورد تاکید است و خانواده ها رها نشوند. خارج از این سوالات.” و تأکید اسلام عدم شناخت فرزندان است.

حجت الاسلام و المسلمین محمودی رسیدگی به احکام و مسائل دینی و روز جامعه در مدارس را ضروری دانست و تصریح کرد: آموزش و پرورش و مدیران مدارس از مراکز لازم برای بکارگیری کارشناسان دینی و مذهبی در مدارس و مراکز مرتبط استفاده کنند. احکام دینی برای دانش آموزان

امام جمعه موقت ورامین ادامه داد: حجاب باید به عنوان یک پایه در مدارس دخترانه تبیین شود و برای این مقوله کتاب های تالیفی با موضوع حجاب و ایجاد کرسی های آزاد اندیشی در دستور کار قرار گیرد. حجاب سرمایه ارزشمندی برای بانوان است و مقام معظم رهبری نیز چادری است که روزگاری بهترین نماد ملی و مذهبی معرفی شده است و الگوبرداری از معلمان و مدارس در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

وی با قدردانی از زحمات بی‌شمار معلمان در امر تربیت فرزندان این مرز و بوم گفت: معلمان پیشتاز آموزش و پرورش هستند، توانمندی‌های دانش‌آموزان در مسائل مختلف فراوان است و با مدیریت و هدایت خوب در حوزه می‌توان مدیریت کرد. مذاهب انقلابی و اجتماعی از این ظرفیت عظیم بهره بردند.

یکی از اعضای شورای فرهنگ عمومی استان تهران در پایان به دو مناسبت مهم پیش رو اشاره کرد و گفت: روز قدس و قیام خونین 15 خرداد یک هدف داشت و آن این بود که ملت های آزادی خواه زیر سلطه قرار نگیرند. از ستمگران». برای دانش آموزان و نسل جوان می تواند چراغ راه آینده اسلام و انقلاب باشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها