معمای “مرگ” از دیدگاه دانشمندان

[ad_1]

یافته های جدید محققان نشان می دهد که «تجارب نزدیک به مرگ» یک توهم نیست.

به گزارش ایسنا، این روزنامه جام جم او نوشت: “نور خیره کننده ای در انتهای راهرو، گروهی از فرشته ها یا ارواح به آرامی در حال حرکت که با آرامشی وصف ناشدنی تو را به سوی خود فرا می خوانند و… تمام لحظه های زندگی از جلوی چشمانت می گذرد. ​​این ها روایت هایی هستند. مشابه. و از کسانی که «تجربه نزدیک به مرگ» داشته اند می شنویم این روزها در ماه مبارک رمضان پخش برنامه «زندگی پس از زندگی» از شبکه چهار سیما به اندازه سال های گذشته بیننده دارد. مفهوم تجربه نزدیک به مرگ (NDE) از نظر علمی به خوبی تعریف نشده است. برای مثال، اگر از یک متخصص مغز و اعصاب یا یک پزشک مراقبت های ویژه بپرسید تجربه نزدیک به مرگ چیست یا به چه معناست، این سوال کمی آنها را گیج می کند یا آنها معمولاً فقط می گویند که تحقیقات بیشتری لازم است. اما اخیراً گروهی از دانشمندان از رشته ها و رشته های مختلف بیانیه مشترک جدیدی در مورد این موضوع صادر کردند. در مورد “مطالعه مرگ”.

این مقاله که در Annals of the New York Academy of Sciences منتشر شده است، اولین بیانیه تجدید نظر شده در مورد مطالعه علمی مرگ است. هدف این مطالعه ارائه بینشی در مورد مکانیسم‌های احتمالی، مفاهیم اخلاقی و ملاحظات روش‌شناختی برای تحقیق، با هدف شناسایی سیستماتیک مسائل و تضادها در زمینه مرگ است.

این جمله در یک لحظه حساس بیان می شود، زیرا گرما در قرن بیست و یکم با مرگ 100 سال پیش برابری نمی کند. آندرس سندبرگ، محقق موسسه آینده بشریت در دانشگاه آکسفورد می نویسد: «مرگ برگشت ناپذیر به فناوری بستگی دارد. . برای مدت طولانی، تنگی نفس و نبض نشانه‌های مرگ محسوب می‌شد تا اینکه روش‌های احیا بهبود یافت. امروزه غرق شدگان با هیپوترمی شدید، کمبود اکسیژن و نبض و تنفس چند ساعته را می توان با برخی مداخلات پزشکی سنگین و کمی شانس احیا کرد. اگر روی میز یک جراح پیوند هستید، حتی نداشتن قلب دیگر دلیلی برای مرگ نیست.

سندبرگ اگرچه در این مطالعه دخالتی نداشت، اما به اصل موضوع اشاره می کند و می نویسد: طب مدرن اساساً طرز فکر ما را درباره مرگ تغییر داده است. ما ناگهان متوجه می شویم که چقدر کمی در مورد این جهانی ترین بخش زندگی می دانیم.

نکات مشترک این تجربیات

به طور کلی، میانگین تجربه نزدیک به مرگ ابتدا شامل احساس جدایی و احساس آگاهی و تشخیص مرگ است، سپس احساس سفر به مقصد، و سپس تجزیه و تحلیل معنادار و اعمال، اهداف و افکار عمدی فرد رخ می دهد. زندگی می کند. زندگی پس از آن، و قبل از بازگشت به دنیای واقعی، در جایی بنشینید که احساس می کنید خانه هستید.

این تجربیات ممکن است بسیار هذیانی به نظر برسند، اما می دانیم که تجارب نزدیک به مرگ با توهم یا توهم چندان شبیه به هم نیستند. دکتر توضیح می دهد: “چی؟ سام پرنیا، که سال ها صرف مطالعه تجربیات نزدیک به مرگ کرده است. مطالعه علمی که مرگ را ممکن کرد این است که سلول های مغز دقایقی پس از هیپوکسی به طور غیرقابل برگشتی با توقف قلب آسیب نمی بینند. در عوض، آنها در عرض چند ساعت می میرند. این به دانشمندان اجازه می دهد تا رویدادهای فیزیولوژیکی و ذهنی را که در ارتباط با مرگ اتفاق می افتد تعیین کنند تا به طور عینی مطالعه کنند.

علم مدرن قبلاً به ما بینش هایی در مورد برخی از این آزمایش ها داده است: مطالعات الکتروانسفالوگرافی، برای مثال، ظهور فعالیت گاما و میخ های الکتریکی در ارتباط با مرگ دا. پدیده ای که معمولاً با افزایش هوشیاری همراه است. آیا این می تواند دلیل افزایش آگاهی و تشخیص مرگ در افراد در حال مرگ باشد؟ دکتر. پرنیا و همکارانش امیدوارند با تحقیقات آینده، روزی به طور قطعی به پاسخ آن دست پیدا کنیم.

او گفت: «مطالعات کمی به این واقعیت توجه کرده اند که وقتی ما به طور عینی می میریم. از نظر علمی چه اتفاقی می افتد؟ مقاله ما بینش های جالبی در مورد چگونگی وجود آگاهی در انسان ارائه می دهد و ممکن است راه را برای تحقیقات بیشتر هموار کند.

دکتر. سام پرنیا در حین کار در بخش مراقبت‌های ویژه برای جمع‌آوری شواهدی از برخی بیماران از این تجربه نزدیک به زمان مرگ بالینی فوت کرد و بعداً تحقیقات خود را در این زمینه انجام داد. نتیجه تحقیقات او در کتابی به نام
وقتی می میریم چه اتفاقی می افتد منتشر شد. این کتاب در سال 2005 با نام What Happens When We Die؟

نتیجه مطالعات گسترده دکتر. پرنیا

دکتر. سام پرنیا، پزشک بریتانیایی و مدیر تحقیقات مراقبت‌های ویژه و احیا در دانشکده پزشکی دانشگاه گروسمن در نیویورک، نویسنده اصلی مقاله‌ای درباره نتایج تحقیقات در مورد تجربیات نزدیک به مرگ است. او معتقد است که هوشیاری پس از نارسایی مغزی و مرگ بالینی ادامه می یابد. او و همکارانش بیش از 3500 مورد را پیدا کردند که نشان دهنده مرگ پس از بالینی است. برخی از این افراد به دلیل ترس از مسخره شدن توسط دیگران، تمایلی به صحبت در مورد تجربیات خود ندارند.

دکتر گفت: ایست قلبی یک حمله قلبی نیست. پرنیا در بیانیه بلکه نشان دهنده مرحله نهایی یک بیماری یا رویدادی است که باعث مرگ فرد می شود. ظهور احیای قلبی ریوی (CPR) به ما نشان داده است که مرگ یک شرایط مطلق نیست. برعکس، این فرآیندی است که به طور بالقوه می تواند در برخی افراد، حتی پس از شروع آن، معکوس شود.

محققان خاطرنشان می کنند که شواهد نشان می دهد که نه فرآیندهای فیزیولوژیکی و نه فرآیندهای شناختی در آستانه مرگ قرار دارند. آنها به همین جا ختم نمی شوند، اگرچه مطالعات علمی تاکنون توانسته است واقعیت تجارب نزدیک به مرگ را ثابت کند، در غیر این صورت، دانشمندان نمی توانند این تجربیات را رد یا رد کنند. این تجربیات که توسط صدها هزار نفر از فرهنگ های مختلف در سراسر جهان ثبت شده است، ادامه دارد. همان مضامین و روایت ها را دنبال می کنند و این بسیار قابل توجه است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها