پانکراس مصنوعی روزنه امید برای دیابتی ها

[ad_1]

طبق گزارش‌ها، محققان بریتانیایی فناوری را آزمایش کردند که سطح قند خون را می‌خواند و از الگوریتمی برای تعیین میزان انسولین مورد نیاز استفاده می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسکای، صدها بزرگسال و کودک مبتلا به دیابت نوع 1 در حال آزمایش “لوزالمعده مصنوعی” خود برای نظارت بر سطح انسولین خود هستند.

این دستگاه که یک سیستم هیبریدی حلقه بسته است، سطح قند خون را می خواند و از الگوریتمی برای تعیین مقدار انسولین برای تجویز استفاده می کند.

این آزمایش در بیش از 30 مرکز دیابت خدمات ملی بهداشت در سراسر بریتانیا انجام می شود و تاکنون 875 نفر برای این آزمایش ثبت نام کرده اند.

این اولین مطالعه در نوع خود در جهان است و این دستگاه به زودی برای استفاده از طریق سرویس بهداشت ملی در دسترس خواهد بود.

پروفسور پارتا کار، متخصص دیابت در سرویس بهداشت ملی گفت: با کمک این دستگاه، افراد مبتلا به دیابت نوع 1 می توانند بدون نگرانی در مورد سطح گلوکز یا دارو به زندگی خود ادامه دهند.

دانشمندان می گویند این دستگاه می تواند آزمایش خون انگشت را حذف کند و از حملات هیپوگلیسمی و هیپرگلیسمی جلوگیری کند، که می تواند به ویژه برای کودکان مفید باشد. زیرا تخمین زده می شود که تنها یک سوم از جوانان مبتلا به دیابت نوع 1 کنترل خوبی بر سطح گلوکز خون خود دارند.

پانکراس مصنوعی روزنه امید برای دیابتی ها

شارلوت ابوت پیرس، 6 ساله، بیش از یک سال پیش به دیابت نوع 1 مبتلا شد و بخشی از این آزمایش است. مادر شارلوت گفت: «قبل از استفاده از سیستم هیبریدی حلقه بسته، من و همسرم هر شب هر دو ساعت بیدار می شدیم تا قند خون شارلوت را بررسی کنیم و اغلب از انسولین استفاده می کردیم.

پانکراس مصنوعی روزنه امید برای دیابتی ها

کریس اسکویو، مدیر عامل شرکت دیابت انگلستان گفت: این فناوری پتانسیل تغییر زندگی افراد مبتلا به دیابت نوع 1 را دارد و می تواند کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشد.

مدیریت کالری می تواند به بهبود دیابت نوع 2 کمک کند

در همین حال، تحقیقات جدید نشان داده است که حتی افراد لاغر نیز می توانند با مدیریت کالری دریافتی خود از دیابت نوع 2 بهبود یابند.

چاقی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهد، اما 10 درصد از افراد BMI پایینی دارند که به آستانه چاقی نمی رسد.

مطالعه ای که توسط پروفسور روی تیلور از دانشگاه نیوکاسل انجام شد، نشان داد که 70 درصد از شرکت کنندگان با BMI پایین، دیابت نوع 2 خود را به لطف کاهش وزن و رژیم غذایی بهبود می بخشند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها