پرتاب ماموریت Crow-4 به تعویق افتاد

[ad_1]

مقامات ناسا و اسپیس ایکس می گویند به دلیل برنامه های پرمشغله پرتاب، ماموریت Crow-4 را یک روز بعد پرتاب خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، ماموریت آتی Cruise-4 SpaceX قرار است خدمه ای متشکل از سه فضانورد ناسا و یک فضانورد آژانس فضایی اروپا (ESA) را به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد. جایی که آنها در مدار زمین زندگی و کار خواهند کرد. استیو استیچ، مدیر برنامه عملیات تجاری ناسا در مرکز فضایی جانسون (JSC) در تگزاس در یک کنفرانس خبری گفت، با این حال، پرتاب ماموریت Crow-4 از 19 آوریل تا 20 آوریل به تعویق افتاده است.

فضانوردان ماموریت SpaceX “Crew 4” را می توانید در تصویر بالا مشاهده کنید. “کلاغ-4” ماموریت سرنشین دار بعدی اسپیس ایکس است که به زودی به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب خواهد شد.

این ماموریت شامل فرمانده کیل لیندگرن، خلبان رابرت هاینز و متخصصان ماموریت جسیکا واتکینز و سامانتا کریستوفورتی است.

ماموریت Cruise-4 SpaceX چهارمین پرواز تجاری سرنشین دار ناسا توسط فضاپیمای Crow Dragon و هفتمین پرواز سرنشین دار کل مداری خواهد بود. این ماموریت قرار است در 20 آوریل 2022 پرتاب شود و طی آن چهار خدمه از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شوند. همچنین قرار است چهار خدمه به مدت شش ماه در ایستگاه فضایی بین المللی حضور داشته باشند.

خدمه ماموریت Crow-3 SpaceX در حال حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی هستند. این مأموریت در 10 نوامبر 2021 در ساعت 21:03 به وقت شرقی (صبح پنجشنبه، 5:33 صبح به وقت ایران) به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد.

در طول ماموریت Crow-3، چهار فضانورد ناسا به نام‌های راجا چاری، توماس مارشبورن، کایلا بارون و یک فضانورد آژانس فضایی اروپا، ماتیاس مورر، یک ماموریت شش ماهه به ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام دادند. این اولین پرواز فضایی بارون، چاری و ماوریک و سومین پرواز مارشبورن بود.

این سومین ماموریت عملیاتی سرنشین دار اسپیس ایکس برای ناسا به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری آژانس فضایی بود. انتظار می‌رود هر مأموریت، از جمله Crow-3، تقریباً شش ماه طول بکشد و اسپیس‌ایکس مسئول پرتاب فضانوردان و بازگرداندن آنها به زمین است. فضانوردان ماموریت Crow-3 نیز قرار است در بهار 2022 به زمین بازگردند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها