پلچک های ورودی به ساحل گناوه بسته شد

[ad_1]

ایسنا/ بوشهر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه گفت: خروجی مجاری آب های سطحی که با فاضلاب ترکیب می شود توسط دیوار مسدود شده است.

کامبیز عبداللهی صبح چهارشنبه اظهار داشت: در نشست همبستگی با فعالان و فعالان محیط زیست شهرستان گناوه در خصوص وضعیت بسیار خطرناک و آلاینده فاضلاب ورودی به دریا در سواحل بندر گناوه، مصوب شد که در جلسه ای فوری. با فرماندار محترم شهر و نجات او را در دریا بجویید.

وی افزود: در ادامه این حرکت زیست محیطی جلسه ای با حضور فرماندار محترم شهرستان گناوه تشکیل شد که دریا مسدود و کانال ها بلامانع شد.

همچنین رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه در این نشست با فرماندار شهرستان گناوه دو مصوبه دیگر را ابلاغ کرد:

1- بسته فاضلاب جنب مسکن مهر کنار دریا که بلااستفاده مانده بود طی تفاهم نامه اداره آبفا هفته آینده تحویل شهرداری گناوه شود.
2- بر اساس ماده 15 مصوب مجلس شورای اسلامی، کلیه مشترکین موظفند درخواست نصب انشعاب سرویس بهداشتی ملک خود را به مرجع ذیصلاح ارائه و هزینه آن را بپردازند در غیر این صورت آب و فاضلاب ممکن است قطع شود. آب از این ملک احیای آب منوط به درخواست نصب انشعاب فاضلاب و پرداخت آن می باشد. بر اساس این ماده، شرکت آب و فاضلاب گناوه موظف شد با مراجعه به درب ساختمان هایی که فاضلاب را به کانال های آب های سطحی می ریزند، طبق قانون موظف به اتصال به شبکه فاضلاب شوند.

فرهاد قلی نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر درباره این مصوبات و اجرای آن گفت: باید از ورود فاضلاب به دریا جلوگیری کرد. لذا از اقدامات مسئولانه و زیست محیطی دستگاه های اجرایی مسئول در شهرستان گناوه قابل تقدیر است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها