پوشش بیمه عمومی؛ کاهش هزینه های پرهزینه سیستم بهداشت و درمان

[ad_1]

مدیرکل بیمه و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه هزینه‌های هنگفتی بر نظام سلامت در مواردی مانند اقامت طولانی‌مدت در آی‌سی‌یو، سرطان، بیماری‌های مزمن، صعب‌العلاج و غیره وارد می‌شود. وی تاکید کرد: اهمیت بیمه سلامت همگانی زمانی مشخص می شود که بیمه به عنوان تامین کننده منابع ایفای نقش کند و بخش زیادی از هزینه ها را بپردازد. بنابراین لازم است همه افراد جامعه قبل از بیماری از پوشش بیمه ای برخوردار شوند تا دچار مشکلات پزشکی نشوند.

به گزارش ایسنا، دکتر. حنان حاجی محمودی، گفت: یکی از مهمترین وظایف سازمان بیمه سلامت ایران از ابتدای تاسیس تا کنون، ایجاد پوشش بیمه ای برای افراد فاقد پوشش بیمه سلامت در جامعه است. این افراد کسانی هستند که تحت پوشش بیمه دستگاه های اجرایی یا اجباری و مطابق قانون کار نیستند. در این راستا سازمان بیمه سلامت ایران در سال های مختلف به تناوب بیمه این افراد را از طریق صندوق خوداشتغالی، صندوق بیمه بیمارستان های شهری، ایرانیان و اکنون نیز از طریق صندوق بیمه همگانی پوشش داده است.

وی افزود: در بانک اطلاعات سازمان بیمه سلامت حدود 15 میلیون نفر از بیمه شدگان صندوق بیمه همگانی چند سالی است که تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند و در طول مدت زمان و پس از دریافت خدمات، بیمه شده خود را از دست داده و یا تمدید کرده اند. مطب های پزشکی خود را درست کردند.

مدیرکل بیمه و درآمد سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: در حال حاضر حدود 6 میلیون نفر از این بیمه شدگان فاقد اعتبار هستند و این افراد می توانند به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و یا به سامانه امداد غیبت شهروندان به آدرس بیمه سلامتیرانیان مراجعه کنند. خود و خانواده هایشان را بیمه کنند.

وی ادامه داد: پرداخت حق بیمه در این صندوق با ارزیابی گسترده سنجیده می شود و تعیین دهک درآمد خانوار در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز بهزیستی ایران است.

وی گفت: بر اساس مقررات مصوب دولت، در صورتی که افراد در سه دهک درآمدی برتر قرار گیرند، از پرداخت حق بیمه معاف هستند و مابقی باید بر این اساس در پرداخت حق بیمه مشارکت کنند.

وی همچنین یادآور شد: با توجه به شیوع بیماری عروق کرونر در کشور، افزایش مراجعات به بیمارستان ها و ازدحام دفاتر پیشخوان دولت، از آبان ماه سال 98 تا کنون، ارزیابی با تصمیم ستاد ملی تاج گذاری قطع شد تا همه آحاد جامعه. می توان بیمه سلامت عمومی را دریافت کرد. برای دریافت رایگان، اما تبصره 14 قانون بودجه سال 1401 بر تداوم ارزیابی گسترده تاکید دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها