کاهش سفرهای نوروزی نسبت به قبل از کرونا

[ad_1]

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: تعداد مسافرانی که در نوروز امسال با وسایل نقلیه عمومی جابجا شده اند نسبت به سال گذشته افزایش داشته است اما نسبت به نوروز سه سال قبل قبل از شیوع ویروس کرونا کمتر شده است. . .

داریوش باقر جوان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی یعنی 25 اسفند سال گذشته تا پایان 24 ساعته در 13 فروردین ماه سال جاری بیش از 5 میلیون و 430 هزار مسافرانی که با ناوگان جاده ای عمومی جابجا می شوند که نسبت به نوروز سال گذشته بیشتر است اما نسبت به نوروز 1398 یعنی قبل از شیوع ویروس کرونا کمتر است.

وی افزود: این تعداد مسافر با بیش از 430 هزار سفر ناوگان حمل و نقل عمومی جابجا شد که از این تعداد 66.3 درصد با اتوبوس، 18 درصد با مینی بوس و 15.7 درصد با ثبت نام عمومی تردد کردند. این آمار 17.8 درصد بیشتر از تعداد مسافران سال گذشته بوده و نسبت به مدت مشابه در نوروز 1399، 273 درصد افزایش داشته است، اما مقایسه با نوروز 1398 نشان از کاهش 11.6 درصدی در این حوزه دارد.

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: امروز به صورت 24 ساعته با مسافران در ارتباط هستیم و به درخواست آنها پاسخ می دهیم. زیرا اپلیکیشن، سیستم تلفن گویا و پیامک 141 بدون وقفه به درخواست ها رسیدگی می کرد. در این مدت بیش از 755000 درخواست در حوزه های مختلف ارسال شد که نسبت به دوره قبل 240 درصد افزایش را نشان می دهد.

باقر جوان با یادآوری اینکه با توجه به شروع ماه مبارک رمضان از ابتدا پیش بینی کرده بودیم که سفرهای نوروزی به ویژه با وسایل نقلیه عمومی در 13 فروردین ماه به پایان برسد و همین اتفاق نیز رخ داد، اما در مجموع 1087 شکایت ارائه شد. توسط مسافران در زمینه هایی مانند قیمت بلیت، حمل و نقل خشن، توقف های غیر ضروری و غیره و به سرعت رسیدگی شد و همه مسافران پس از ثبت ادعا کد رهگیری دریافت کردند و به سرعت با شرکت حمل و نقل تماس گرفتیم و با شرکت حمل و نقل و راننده پاسخ دادیم و اعلام کردیم. توضیحات

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها