کمک 12 میلیارد ریالی ستاد دیه به آذربایجان غربی

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی نایب رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان از کمک 12 میلیارد ریالی به ستاد دیه آذربایجان غربی خبر داد.

سیاقی نایب رئیس هیئت امنای ستاد دیه کشور و قاضی دیوان عالی کشور ضمن قدردانی از کمک های خیرین استان از کمک 12 میلیارد ریالی ستاد دیه کشور به ستاد دیه استان خبر داد. 10 میلیارد ریال با معرفی ستاد دیه استان و 2 میلیارد ریال با پرداخت نقدی به ستاد دیه استان انجام می شود.

در ادامه ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی بابیان اینکه اقدامات موثری برای آزادی زندانیان مالی و جرایم غیرعمد در استان انجام شده است، گفت: و مراسم بر اساس این وظیفه اخلاقی و شرعی است.

وی افزود: بسیاری از افرادی که به دلایل مالی دستگیر شده اند مجرم نیستند و نیت بدی دارند اما به دلیل شرایط بد اقتصادی متضرر شده اند و از حادثه ای که ممکن است برای هرکسی اتفاق بیفتد کارشان به زندان کشیده شد.

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: این زندانیان عمدتاً سرپرست خانواده هستند و با دستگیری این خانواده آنها هستند که دچار مشکل شده و آنها را تهدید به آسیب می کنند.

عتباتی با اشاره به کمک های انجام شده در سال گذشته گفت: سال گذشته 9 میلیارد تومان به ستاد دیه استان کمک شد که 250 زندانی از این کمک ها از طریق ستاد دیه آزاد شدند.

رئیس شورای قضایی استان از مجموعه رسانه ای به ویژه رسانه ملی که باعث ایجاد این حساسیت و فرهنگ سازی در جامعه و تغییر نگاه مردم به زندان و زندانی شد، تقدیر کرد و گفت: با این تلاش ها بخشی از کمک های مردمی را می توان به ستاد دیه رساند و در این امر نیز مانند همیشه به کمک رسانه ها نیاز است.

در ادامه این مراسم محمدی مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان گفت: سی و پنجمین سال است که جشن گلریزان در کشور برگزار می شود و هر ساله شاهد خیرخواهی مؤمنانه این عزیزان هستیم. خیرینی که با کمک خود به مجموعه زندان کمک می کنند».

به گزارش ایسنا، مردم ایثارگر، خیر و نیکوکار ارومیه در این جشن گلریزان بالغ بر 4.5 میلیارد تومان برای کمک به آزادی زندانیان مالی و جرایم غیرعمد کمک کرده اند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها