10 رویداد آب و هوایی مرگبار از آسیا تا ایالات متحده در طول همه گیری

[ad_1]

شرایط نامساعد جوی، زلزله و فوران های آتشفشانی از جمله بلایای طبیعی هستند که در سال گذشته (2021) هزاران نفر را در سراسر جهان کشته اند.

به گزارش ایسنادر حالی که اپیدمی کووید 19 برای دومین سال متوالی در سال گذشته ادامه یافت، چندین کشور در سراسر جهان با موجی از بلایای طبیعی از زلزله های شدید در هائیتی گرفته تا سیل در سراسر اروپا و آسیا دست و پنجه نرم می کنند. و جنگیدند.

سال گذشته به دنبال سیل در چندین کشور اروپایی که خسارات قابل توجهی نیز به بار آورد، سازمان جهانی هواشناسی (WMO) گزارش داد که جو زمین با گرم شدن هوا رطوبت بیشتری را حفظ می کند، به این معنی که در زمان وقوع طوفان ها باعث بارندگی بیشتر می شود. افزایش خطر سیل شدید و ویرانگر.

به گزارش یو اس نیوز، در اینجا 10 مورد از مرگبارترین بلایای طبیعی که در سال گذشته رخ داده است، آورده شده است.

*زلزله هائیتی

10 بلای طبیعی مرگبار در سال 2021

به گفته مرکز ملی اطلاعات محیطی ایالات متحده، زمین لرزه ای به بزرگی 7.2 ریشتر در 14 آگوست سال گذشته جنوب غربی هائیتی را لرزاند و حداقل 2248 کشته برجای گذاشت. این زمین لرزه همچنین هزاران نفر را مجروح کرد و ده ها هزار خانه را به طور کامل آسیب رساند یا ویران کرد.

* طوفان در فیلیپین

10 بلای طبیعی مرگبار در سال 2021

به گزارش بی بی سی، طوفان شدیدی به نام «رای» در 16 دسامبر سال گذشته فیلیپین را درنوردید و صدها هزار نفر را آواره کرد و حداقل 375 نفر را کشت و 500 نفر دیگر را مجروح کرد.این طوفان توسط طوفان هایی با سرعت 195 کیلومتر در هر روز ایجاد شد. ساعت فیلیپین به طور متوسط ​​سالانه 20 طوفان را تجربه می کند.

* سیل و رانش زمین در چین

10 بلای طبیعی مرگبار در سال 2021

به گزارش بی بی سی، باران های سیل آسا باعث جاری شدن سیل و رانش زمین در استان هنان چین شد که در 20 ژوئیه سال گذشته حداقل 302 نفر کشته شدند. سیل همچنین به هزاران خانه خسارت وارد کرد که بیشتر آنها در شهر ژنگژو چین بودند.

* سیل در آلمان و بلژیک

10 بلای طبیعی مرگبار در سال 2021

به گزارش ان بی سی نیوز، در 14 جولای سال گذشته، آلمان غربی با بارش شدید باران مواجه شد که منجر به جاری شدن سیل و خسارات فراوان و کشته شدن 196 نفر در این کشور شد. با این حال، سیل به آلمان محدود نشد و 38 نفر دیگر در سیل در کشور همسایه آلمان، بلژیک جان باختند.

* طوفان در اندونزی و تیمور شرقی

10 بلای طبیعی مرگبار در سال 2021

بر اساس گزارش مرکز بشردوستانه بلایای طبیعی، طوفان در شرق اندونزی و تیمور شرقی (کشوری در جنوب شرقی آسیا) جان 222 نفر را در این کشورها گرفت.

* سیل ناگهانی در هند و نپال

10 بلای طبیعی مرگبار در سال 2021

به گزارش CNN، باران های سیل آسا در نپال و ایالت های کرالا و اوتاراکند هند در اواسط اکتبر سال گذشته منجر به جاری شدن سیل و رانش زمین شد که منجر به کشته شدن 201 نفر شد.

* طوفان در هند

10 بلای طبیعی مرگبار در سال 2021

به گزارش ایندین اکسپرس، در حالی که گزارش های اولیه حاکی از آن است که طوفان در ایالت ساحلی گجرات هند در 17 می سال گذشته دست کم 115 کشته برجای گذاشت، طبق گزارش های بعدی، تعداد کشته ها به 86 نفر رسیده است. طوفان.

* طوفان در آمریکا

10 بلای طبیعی مرگبار در سال 2021

طوفان موسوم به “آیدا” در 9 ایالت آمریکا به زیرساخت ها خسارت وارد کرد و 32 نفر را کشت. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC)، سیل ناشی از طوفان در شمال شرق ایالات متحده باعث کشته شدن 56 نفر دیگر شد.

* گردباد در آمریکا

10 بلای طبیعی مرگبار در سال 2021

به گزارش آسوشیتدپرس، چندین گردباد در 10 و 11 دسامبر سال گذشته در پنج ایالت آمریکا جان 92 نفر را گرفت که 78 نفر از آنها در ایالت “کنتاکی” قربانی شدند. این گردباد به مرگبارترین گردباد تاریخ کنتاکی تبدیل شد و تلفات بیشتری نسبت به گردباد سال 1890 که 76 نفر در این ایالت کشته شدند، داشت.

* فوران آتشفشان در اندونزی

10 بلای طبیعی مرگبار در سال 2021

به گزارش رویترز، کوه آتشفشانی «سامرو» در اندونزی در چهارم دسامبر سال گذشته فوران کرد و ۴۵ نفر را کشت. به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات محلی در 17 دسامبر تعداد قربانیان را به 48 نفر رساندند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها